Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

У Харкові обговорили законопроект «Про адміністративну процедуру»

Бер / 19
28

27 березня представники ЦНАПів, посадові особи Харківської міської та обласної державної адміністрацій, а також науковці дізналися, як застосовувати норми законопроекту №9456 «Про адміністративну процедуру». Навчальним та дискусійним майданчиком став семінар-тренінг «Адміністративна процедура: нові правила взаємодії між владою та громадянами».

У ролі тренерів виступили Олександр Каменчук, керівник експертної групи координації адміністративних послуг та адміністративних процедур Директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України, та Віктор Тимощук, заступник голови правління Центру політико-правових реформ та керівник напрямку «Діяльність публічної адміністрації» Мережі UPLAN.

У вступному слові Ігор Коліушко, голова правління ЦППР, розповів, що за весь період незалежності України було декілька спроб ухвалити закон про адміністративну процедуру, і наразі шансів це зробити побільшало: ухвалення законопроекту передбачене Стратегією реформування державного управління України і є однією з ключових вимог Європейського Союзу.

«Адміністративна послуга – те, заради чого адміністративна процедура має бути врегульована. Відповідний закон дозволить в одному місці врегулювати всі основні питання у відносинах громадян і посадовців, створити матрицю адміністративної процедури», – зазначив пан Ігор.

Віктор Тимощук наголосив на необхідності більше говорити про адміністративну процедуру. За словами експерта, хоча прийняття законопроекту «Про адміністративну процедуру» зачепить усіх громадян і посадовців, більшість людей не здогадуються, що таке загальна адміністративна процедура і для чого вона потрібна.

Учасники семінару також виконали практичні вправи на застосування норм законопроекту і подискутувати щодо прийняття закону про загальну адміністративну процедуру: його можливості, виклики, які постають, і ризики.

Семінар-тренінг організували Центр політико-правових реформ, Фонд місцевої демократії та ГО «ЕкспертиЗА Реформ» за участі експертів Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN.

Більше про те, чому важливо прийняти закон про адімпроцедуру, читайте у статті.

Версія для друку

коментарі