Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Як живуть громадські організації-переселенці?

Тра / 22
18

Інші новини

Новий етап російсько-української війни й воєнний стан вплинули на усі сфери життя України. Зокрема й на діяльність органів громадянського суспільства (ОГС) – деякі з них стали тимчасово переміщеними. З цим пов’язана низка змін у роботі ОГС: від перегляду задач і цілей до питань юридичного врегулювання діяльності закордоном.

Так, організація-партнер Мережі UPLAN СМАРТ МЕДІА із початком повномасштабної війни росії проти України була вимушена залишити рідне місто. Але це не означало припинення діяльності організації. Її голова, Олександра Щукіна, розповіла про зміни в роботі після 24 лютого.

Як працює переміщена організація СМАРТ МЕДІА і який статус має?

Ми  працюємо дистанційно. Усі члени нашої організації фізично уже не в Харкові. Адже більшість з нас має маленьких дітей – залишатися з ними під обстрілами було небезпечно. Тому наша команда не зустрічається особисто, як раніше. Наради проводимо онлайн. Ми також змінили свої задачі. Адже наш проєкт був розрахований на те, щоб частково перебувати у Харкові.

Раніше ми зосереджувалися на тому, щоб залучати людей до громадських активностей. Багато громадян у робочих групах проводили розслідування. Ми успішно працювали у напрямку розвитку громадянського суспільства у п’яти східних областях України: Луганській, Донецькій, Сумській, Харківській та Полтавській. На жаль, зокрема й ці області потрапили під напад росії. Тому продовжувати роботу, яку ми планували в регіонах, було неможливо.

Ми продовжили нашу діяльність, лише трошки змінили її напрям.

Як змінилася діяльність СМАРТ МЕДІА після 24 лютого?

Раніше ми орієнтувалися на адвокацію, навчання й залучення громадян до громадської діяльності, комунікацію п’яти реформ. Але в окупації, у зоні бойових дій громадянам не до громадських активностей і розслідувань – вони рятують своєї життя.

Водночас до 24 лютого ми встигли об’єднати навколо себе багато громадян, які довіряють нам, і з початком повномасштабної війни чекали від нас якогось інформування. Тому ми не могли просто припинити свою діяльність, а вирішили працювати у напрямку інформування, організації евакуації, гуманітарної допомоги, координації волонтерської діяльності.

Тому тепер щодня у наших закритих чатах і на публічних сторінках ми пишемо про стан речей у п’яти регіонах: що відбувається у військовій площині, громадській сфері, суспільному житті, де отримати гуманітарну допомогу, які є варіанти евакуації, де переселенцям шукати допомогу.

У якому напрямку працює СМАРТ МЕДІА зараз?

Ми – патріоти свого міста, й тому не можемо залишити Харків без допомоги.  Коли виїхали, у нас з’явився девіз: «Потурбувався про свою безпеку – потурбуйся тепер про Харків». Ми почали думати, як можемо допомогти рідному місту. Почали шукати донорів, підтримку.

Насамперед нам відгукнулися наші партери – Національний демократичний інститут. Вони продовжили нашу спільну діяльність у напрямку комунікації подальших змін та реформ, які відбуваються у військовий час. Тому що під час війни зміни тривають, і люди повинні оперативно про них дізнаватися.

Також ми працюємо на єдиною базою волонтерів. Адже людей, які безкорисно допомагають іншим, багато, але хтось займається пошуком ліків, хтось опікується військовими, хтось – продуктами. Це все не скоординовано й люди плутаються – не знають, до кого звертатися. А з базою волонтерів, у співпраці з ОТГ, шукати допомогу легше.

Також ми достукалися до донорів CHEMONICS UCBI – вони допомагають з гуманітарною підтримкою Харкова. Ми склали список товарів, які передали від СМАРТ МЕДІА для тих громадян, які залишилися в Харкові: спальні мішки, ковдри, харчові продукти, ліхтарики, повербанки. Така наша основна діяльність зараз.

Якщо ваша організація також стала вимушено переміщеною під час війни, ділимося посиланнями, які можуть вам допомогти.

Як зареєструвати неприбуткову організацію в умовах війни?

Якщо треба внести зміни до місця реєстрації та будь-які інші зміни до установчих документів ГО

Як працюють рахунки, відкриті у банківських установах у період воєнного стану?

Ввезення та оподаткування гуманітарної допомоги

Матеріали онлайн-воркшопу «Правові питання, пов’язані з діяльністю ОГС з іншої країни»

 

Версія для друку

коментарі