Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Судівництво: підсумки квітня

Тра / 22
05

Що нового трапилося у сфері судівництва у квітні? Розглянемо новини, що стосуються діяльності судів під час війни, фінансування, кадрових питань й цифровізації.

Щодо діяльності під час війни

На початку квітня у ДСА України відновили доступ до Єдиного державного реєстру судових рішень.

За період з 24 лютого по 18 квітня 2022 року проведено 11 753 судових засідання в режимі відеоконференцзв’язку. За цей же період суди ухвалили й надіслали до Єдиного державного реєстру судових рішень 511 528 рішень.

Станом на 26 квітня 2022 року не здійснює правосуддя 135 апеляційних та місцевих судів. У порівнянні з інформацією станом на 18 квітня таких судів було 141. Це є свідченням відновлення правосуддя у судах, які були на окупованих ворогом територіях.

Тільки у випадках, коли перебування судді на фронті не вплине чи становитиме мінімальний вплив на відправлення правосуддя тим чи іншим судом, суддю можна відпускати до армії чи територіальної оборони. Таку позицію озвучив Голова Верховного Суду Всеволод Князєв.

Фінансування

У березні судді загальних місцевих та апеляційних судів, працівники апаратів судів, Державної судової адміністрації та її теруправліннями перерахували на підтримку Збройних Сил України 64 млн. гривень.

Кадрові питання

20 квітня голова Верховного Суду Всеволод Князєв підписав наказ про призначення Олексія Сальнікова на посаду голови ДСА України.

Цифровізація

Всі електронні інструменти ДСА в умовах воєнного стану працюють у штатному режимі. З 8 квітня 2022 року запрацював функціонал, який дозволяє користувачам надсилати документи до Електронних кабінетів інших учасників перед відправкою до суду з отриманням підтвердження (квитанції) про доставку таких документів.

Детальніше — у добірці новин і повідомлень.

Новини

Роз’яснення та рекомендації

Статті, інтерв’ю, інформаційні матеріали

Матеріал підготувала Христина Тибінка,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN
у Львівський області

Версія для друку

коментарі