Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Безпечна Одещина: «Змінюйся сам, змінюй систему!»

Гру / 19
20

Проблеми безпеки в громаді обговорили в Одесі представники патрульної поліції, викладачі одеських вишів, громадські активісти, експерти, журналісти, курсанти Одеського Національного університету внутрішніх справ.

«Змінюйся сам, змінюй систему!» — під такою назвою 19 грудня у відділі соціокультурної діяльності Одеської обласної бібліотеки імені М.С. Грушевського відбувся Перший форум інновацій роботи поліції з громадою, ініційований партнерами Мережі UPLAN — Одеською обласною організацією Комітету виборців України.

Програма форуму включала огляд інноваційних інструментів взаємодії поліції з громадою. Модератор зустрічі, голова Комітету виборців України в Одеській області, експерт Мережі UPLAN Анатолій Бойко розповів про спільні заходи у сфері Community policing на 2020 рік, що плануються в трьох основних напрямках:

  • діяльність дільничних офіцерів поліції,
  • комунікація з громадою,
  • робота з дітьми та вразливими групами.

Леонід Семененко, ветеран органів МВС, керівник Координаційного офісу безпеки, представив напрацювання спільного інформаційно-координаційного центру для розвитку безпечного середовища в громаді, що діє з 2007 року в м. Татарбунари Одеської області. Це відкритий простір для активностей, в межах якого дільничний офіцер поліції приймає громадян, відбуваються неформальні зустрічі з мешканцями у форматі «кава з поліцейським», профілактичні зустрічі з суб’єктами пробації, навчальні та просвітницькі заходи з жителями громади.

Олександр Остапенко, представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у південних областях, експерт Мережі UPLAN досить критично оцінив роботу зі співпраці та взаємодії, шо складалося впродовж трьох останніх років, коли експерту довелося очолювати поліцейську комісію ГУНП в Одеській області.

«Неможливо досягти високого рівня безпеки та правопорядку в громаді, керуючись лише приписами нормативних актів та очікуючи команди «згори». Превенція — найважливіша річ у створенні безпечного середовища на місцевому рівні. Інформація, комунікація, відкритість, прозорість — головні чинники побудови взаємодії людей з поліцією», — переконаний Олександр Остапенко.

На думку експерта, основоположний принцип «Служити та захищати» має бути усвідомлений кожним поліцейським, хто виконує нелегкий обов’язок з захисту прав та свобод громадян України.

Ганна Ліскова, начальниця відділу зв’язків з громадськістю управління Патрульної поліції в Одеській області, презентувала результати роботи відділу за 2019 рік. А саме, 2212 заходів різноманітної спрямованості — від «шкільних офіцерів поліції»; профілактичних бесід з дітьми та батьками, Програми самооборони для жінок та дівчат; співпраці з вразливими групами (наркозалежними, людьми, які живуть з ВІЛ/СНІД, ромською спільнотою; впровадження безкоштовного мобільного додатку My Pol — до комунікації з громадою через соціальні сторінки.

«Децентралізація суттєво змінює сфери відповідальності на локальному рівні: громада стає ключовим гравцем, який самостійно визначає пріоритети правоохоронної роботи, та й інші види діяльності, направлені на створення безпечного середовища на своїй території. І тут першу роль грає ота ледь помітна взаємодія з органами поліції, яка потихеньку налаштовується спільними зусиллями. Як зберегти і без того хиткий баланс? Як переконати мешканців, що їх безпека прямо залежна від спільної роботи та відповідальності? Як навчити майбутніх правоохоронців бути відповідальними та фаховими?», — констатував чинний стан справ регіональний координатор Мережі UPLAN Андрій Крупник.

У дискусії, яка розгорнулася після виступів експертів, лунали пропозиції щодо подальшої роботи в такому напрямі співпраці та обговорення актуальних проблем в роботі поліції. Валерій Головко, координатор Експертної ради громадської безпеки, експерт Мережі UPLAN, запропонував на наступний Форум долучити керівництво НП в Одеській області, представників обласної адміністрації, щоб почути безпосередньо від практиків, як вирішуються питання взаємодії громадськості та поліції на локальних рівнях та як усунути певні непорозуміння спільними зусиллями.

Версія для друку

коментарі