Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Добірка новин у сфері децентралізації та місцевого самоврядування за жовтень

Лис / 21
04
новини

Минулого місяця питанням покращення реформи децентралізації, місцевого самоврядування та регіонального розвитку приділяли велику увагу на найвищому рівні.

Серед найважливіших подій:

  1. Довгоочікувані проєкти законів про місцеві державні адміністрації та про адміністративно-територіальний устрій розглянуті та рекомендовані Комітетом до прийняття у другому читанні.
  2. Завдяки законопроєкту №4298, за умови його прийняття, районні державні адміністрації, в яких практично не залишилося повноважень, можуть стати аналогами префектур. 
  3. Законопроєкт №4664 «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України» в межах чинної Конституції надзвичайно складно прописати, особливо це стосується термінології та визначень. Результати публічних обговорень документу свідчать, що текст ще не враховує усіх ризиків та не має узгодженої позиції, тому його запропоновано доопрацювати.
  4. Припинена робота та розформована робоча група з підготовки основного законопроєкту про місцеве самоврядування. Влада планує замість нього готувати Муніципальний кодекс, але це можливо тільки після внесення змін до Конституції України. Задекларовані владою зміни до Конституції в частині територіальної організації влади теж не просуваються, хоча проєкт напрацьований, пройшов публічні консультації ще рік тому, але до Верховної Ради не внесений.

Водночас вдосконаленню реформи децентралізації було приділено велику увагу під час конференції «На шляху до Лугано: Децентралізація», яка минула під лозунгом «Продовження децентралізації — це спільна відповідальність учасників реформи!».

  1. Учасники зазначили, що розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування усіх рівнів та виконавчою владою повинні бути закріплені у законодавстві до наступних місцевих виборів 2025 року, одночасно зі змінами до Конституції.
  2. На конференції вперше на високому рівні була визнана робота громадських організацій та їхніх лідерів, і також, що громадські активісти — це не тільки мітинги, але й суттєва допомога місцевій владі

Моніторинг демонструє, що темі розвитку місцевого самоврядування присвячена велика інформаційна робота: науково-практичні конференції, дискусії, обмін досвідом та випуск методичних підручників. Міжнародні донори постійно пропонують підтримку новим проєктам з підсилення реформ та розвитку громад.

Більше — у добірці новин та повідомлень. 

Прийняті законопроєкти

Робота Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування: публічне обговорення законопроєктів, рішення та рекомендації

Новини

Міжнародний досвід, навчання, посібники

Досвід громад – новини з регіонів

Матеріал підготувала Ольга Мірошник
Голова Правління Фонду Місцевої Демократії,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Харківському регіоні

Версія для друку

коментарі