Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Добірка новин у сфері місцевого самоврядування та регіонального розвитку за грудень

Січ / 22
12
новини

Найважливішою подією минулого місяця стало 30-тиріччя місцевого самоврядування в Україні. Цій даті присвятили різноманітні заходи та телепередачі, зокрема на Харківщині відбувся перший Форум старост. Запрошені експерти аналізували, оцінювали та підбивали підсумки досягнень та невдач у процесі реформування місцевого самоврядування в Україні. Вони зійшлися у думці, що реформа децентралізації та місцевого самоврядування — одна з найуспішніших в Україні. Це також визнають й наші міжнародні партнери.

Наочне підтвердження такому висновку — результати Всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування», проведеного Київським міжнародним інститутом соціології на замовлення Мінрегіону та Програми Рада Європи: децентралізація і місцеве самоврядування.

Відповідно до результатів дослідження, рівень обізнаності з процесом адміністративно-територіальної реформи серед громадян складає 83%, також 63% громадян підтримують цю реформу.

Оцінка роботи голів громад місцевого самоврядування також доволі висока й складає 41%. Натомість діяльністю місцевої ради задоволені тільки 33%, а діяльність старост позитивно оцінюють 51% опитаних.

Водночас дослідження продемонструвало, що рівень очікування від реформи теж дуже високий: 58% громадян сподіваються на зменшення корупції, 32% — на покращення добробуту громад.

86% населення вважає, що держава повинна забезпечувати та контролювати рішення органів місцевого самоврядування, а 91-93% респондентів вважають, що потрібно достроково припиняти повноваження місцевої ради та або сільського, селищного, міського голови у випадку бездіяльності чи ухвалення рішень, які можуть критично вплинути на громаду.

Високий рівень підтримки суспільством децентралізації дає надії на успішну реалізацію планів щодо закріплення досягнень реформи у Конституції України, зауважив керівник Департаменту демократії і врядування Генерального директорату — II з питань демократії Генерального секретаріату Ради Європи Даніель Попеску.

Більше — у добірці новин та повідомлень.

Новини

Події

Соціологічні дослідження – оцінка громадами реформи децентралізації

Статті, публікації, методичні рекомендації, підручники

Можливості

Також читайте добірку за листопад.

Матеріал підготувала Ольга Мірошник
координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Харківському регіоні

Версія для друку

коментарі