Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Експертка розповіла про поразки й перемоги на фронті адмінпослуг у жовтні

Лис / 22
03
image

Надання усіх затребуваних адмінпослуг залежить від того, чи має реєстратор ЦНАП доступ до відповідних державних реєстрів. Проблема з доступом до цих реєстрів актуалізувалася у жовтні: на тимчасово окупованих територіях та в зонах бойових дій люди звертаються зі скаргами про неможливість отриманя послуг, пов’язаних з отриманням інформації або фіксацією певних змін у держреєстрах.

У жовтні вирішити цю проблему взялося Мінреінтеграції, міністерка Ірина Верещук наголосила, що жоден громадяни не може бути обмеженим в отриманні найважливіших послуг від держави. Так, військово-цивільні адміністрації отримали доручення підготувати листи до ЦОВВ з переліками заблокованих реєстрів, розповіла координаторка Мережі UPLAN у Дніпровському та Запорізькому регіонах Анна Колохіна. 

«Мінреінтеграції розробило реєстр ТОТ та територій, які відносяться до зони бойових дій. Мін’юстиції розробило перелік адміністративно-територіальних одиниць, у межах яких припинений доступ до тих реєстрів, за які відповідає їхнє Міністерство. Й Держгеокадастр розробив власний перелік адміністративно-територіальних одиниць, в яких неможливо отримати витяг з технічною документацією про норматиівну-грошову оцінку окремої зелемльної діляники», — зазначає експретка.

За словами пані Анни, саме в тому, що ці переліки не узгоджені між собою, є найголовніша проблема. Це поклало на військово-цивільні адміністрації додаткове навантаження: в ручному реживі складати списки — яка територіальна громада доступ до яких реєстрів має чи не має.

Детальніше про доступ до держреєстрів під час війни, а також про паспортні послуги та новації, що відтепер доступні у застосунку «Дія» слухайте у подкасті «Гід реформ» за участі експертки: на YouTube або «НВ. Подкасти».

Версія для друку

коментарі