Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Карта правових реформ для громадянського суспільства: думки одеських експертів

Лип / 20
27

У липні розпочалися регіональні обговорення Карти правових реформ для громадянського суспільства в Україні. 23 липня експерти Мережі UPLAN в Одеській області долучилися до дискусії.

Метою онлайн-зустрічі було обговорення проєкту Карти правових реформ та отримання від учасників з Миколаївської, Одеської, Херсонської областей пропозицій та коментарів для його покращення, визначення правових проблем, що турбують ОГС.

Андрій Крупник, голова ГО «Одеський інститут соціальних технологій», регіональний координатор Мережі UPLAN, разом з експерткою УНЦПД Дар’єю Сидоренко презентували проєкт Карти правових реформ.

Ключовими питаннями стали:

 • правовий статус, реєстрація та припинення діяльності ОГС;
 • оподаткування ОГС та благодійної діяльності;
 • державна фінансова підтримка ОГС;
 • залучення ОГС до надання соціальних послуг та соціальне підприємництво;
 • розвиток волонтерської діяльності;
 • участь громадськості у формуванні та реалізації владних рішень;
 • державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства;
 • безпека активістів та ОГС.

На думку учасників регіонального обговорення, важливо звернути увагу на наступні проблеми:

 • розрізненість вітчизняного законодавства (адже різні форми реєстрацій ОГС мають різне законодавче забезпечення);
 • роботу громадських рад (популярна думка, що вона потребує покращення та чіткого визначення щодо надання експертних функцій);
 • включення у реєстр органів місцевого самоврядування їх статутів.

Експертка Мережі UPLAN Алла Орлова акцентувала увагу на важливості оцінки реалізації чинної Національної стратегії розвитку громадянського суспільства в Україні 2016-2020 років.

«Незважаючи на пандемію та інші виклики сьогодення, експертна спільнота України активно працює над створенням нової Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні. Це вже буде третя Стратегія. Родзинкою процесу творення є тісна співпраця влади та громадянського суспільства. Наразі відбуваються заходи, які безперечно стануть віхами у розвитку громадянського суспільства в Україні», — додала експертка.

Валерій Головко, голова ГО «Співдружність», експерт Мережі UPLAN, підтримав включення до проєкту розділів про розвиток волонтерської діяльності та безпеку активістів та ОГС. Він наголосив, що ці питання важливі з точки зору захисту прав та свобод людини.

«Згуртувати громадянське суспільство для захисту своїх прав та інтересів, виробити фінальну версію Карти, а згодом перетворити рекомендації учасників на урядовий документ, з чітким планом», — такою бачить подальшу роботу в цьому напрямі Андрій Крупник.

Версія для друку

коментарі