Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Бенчмаркінг для аналізу Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні

Лис / 19
12
image

Активний розвиток громадянського суспільства України не залишився непоміченим для аналітичних організацій. Участь українців в громадському русі, їхня впливовість та підтримка з боку держави є предметом багатьох досліджень.

За допомогою яких методів досліджується стан реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні та як вдосконалити цей процес — досліджували доц. каф. публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ, регіональний координатор Мережі UPLAN Андрій Крупник та експертка Мережі Алла Орлова.

Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства: мета та субєкти реалізації

Ухвалена Указом Президента від 26 лютого 2016 р. № 68/201 Національна стратегія сприяння розвитку громадянського суспільства України (далі — Національна стратегія) основними цілями визначає залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації державної політики, здійснення спільних проектів інформаційного, аналітично-дослідницького, благодійного, соціального й іншого суспільно корисного спрямування, проведення громадської експертизи діяльності тощо.

На регіональному та місцевому рівнях обласні державні адміністрації мали здійснити низку дій для забезпечення реалізації цієї стратегії. Суспільно корисні ініціативи в різних регіонах також заслуговують на ретельне вивчення та поширення для обміну досвідом на рівні держави.

У межах проекту «Громадський супровід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 роки на регіональному рівні» Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення провела дослідження стану реалізації вказаної стратегії.

Як об’єктивно оцінити реалізацію стратегії та що таке бенчмаркінг?

Об’єктивна оцінка результатів роботи регіональних органів державної влади та управління щодо сприяння діяльності ОГС можлива за використання спеціальних методик дослідження.

Типологія бенчмаркінгу у сфері публічного управління використовується відносно недавно, проте за кордоном цю методику застосовують в управлінні розвитком країн, регіонів, міст для визначення перспектив реалізації заходів в різних сферах.

Бенчмаркінг — це спосіб визначення, розуміння й розвитку найкращих продуктів, послуг, дизайну, обладнання, процесів та практик з метою вдосконалення реальної ефективності організації.

Методики багаторівневого бенчмаркінгу в дослідженні реалізації Національної стратегії: що вдалося виявити?

Сучасний стан реалізації Національної стратегії як на регіональному рівні, так і загалом в Україні не відповідає завданням державної політики у цій сфері.

За результатами оцінювання виявлені переможці та аутсайдери:

  • місто Київ — перше місце (97%);
  • на другому — Чернігівська область (89%);
  • на третьому — Сумська область (85%);
  • Львівська область — на четвертому (83%).

Рекомендації експертів за підсумками дослідження

Дослідження показало, що досягти цілей розвитку українського суспільства загалом та громадянського суспільства як його базової складової можна лише за активної участі громадськості та співпраці з органами публічної влади на національному, регіональному та місцевому рівнях. А без базового рівня — територіальних громад та місцевих ОГС — об’єктивних результатів не досягти.

Більше про кількісні та якісні показники застосування методики бенчмаркінгу читайте в статті експертів.

 

Версія для друку

коментарі