Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Громадський сектор і владно-громадська взаємодія під час війни: підсумки липня

Сер / 22
02

Липень для України розпочався з активізації ворожих обстрілів та посилення міжнародної підтримки.

4 числа на міжнародній конференції Ukraine Recovery Conference (URC2022) у швейцарському місті Лугано Україна презентувала план відновлення країни після війни. У конференції взяли участь понад 40 країн світу й близько 20 міжнародних організацій.

Орієнтовно відновлення України має зайняти 10 років і коштуватиме $750 млрд. Серед основних напрямків плану – інтеграція до ЄС та стимулювання приватних ініціатив. Загалом у плані відновлення значиться 850 проєктів. Він базується на п’яти основних принципах:

  • негайному початку та поступовому розвитку;
  • нарощуванні справедливого добробуту;
  • інтеграції до ЄС;
  • відновлення кращого, ніж було, у національному та регіональному масштабах;
  • стимулювання приватних інвестицій.

На конференції у Лугано також оприлюднено маніфест, який підписали близько 150 організацій громадянського суспільства України. Маніфест декларує спільні принципи для майбутнього, заради якого мільйони українців щоденно віддають свої сили й навіть власне життя.

Серед яскравих військових досягнень – встановлення ЗСУ прапору України на острові Зміїний, узяття під вогневий контроль значної частини акваторії Чорного моря.

За сприяння міжнародних організацій, передусім ООН, 22 липня Україна підписала договір із Туреччиною та ООН про розблокування експорту українського зерна через порти в Чорному морі. Дзеркальний договір підписала з Туреччиною та ООН і росія. Україна безпосередньо не підписувала жодних договорів із країною-агресором.

На Південному напрямку агресор продовжував злочинні терористичні дії проти мирного населення. Ворожі обстріли продовжують нищити комунальні магістралі Запорізької області. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам.

Ворог не припиняє щоденні атаки на житлові райони Миколаєва та населені пункти області. Через терор військових рф гинуть та отримують поранення мирні мешканці. Наприкінці липня Миколаїв зазнав найпотужнішої ракетної атаки ворога за всі дні війни. Водночас Запорізькі, Миколаївські та Одеські комунальні служби та обласні військові адміністрації продовжують оперативно налагоджувати роботу усіх критичних інфраструктурних об’єктів, забезпечують громадян гуманітарною, медичною, продовольчою допомогою.

Важливою є робота волонтерських організацій Півдня України. Після 24 лютого загострилася проблема захисту прав внутрішньо переміщених осіб. З’явилося багато правових викликів: як знайти житло, оформити соціальну допомогу, доступ до медичних та освітніх послуг тощо. Самотужки впоратись із цією проблемою державі навіть за допомогою волонтерських організацій неможливо. Тому важливою є постійна співпраця з організаціями закордонних країн.

Попри усі загрози воєнного часу, громадський сектор активно розвивається й поповнюється новими членами.

На Урядовому порталі в липні проходило обговорення проєкту урядового Плану заходів з реалізації у 2022 – 2024 роках Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021-2026 роки. Наразі громадське обговорення проєкту відповідного урядового рішення передбачає:

  • 16 заходів забезпечення ефективних процедур громадської участі;
  • 16 – створення сприятливих умов формування та інституційного розвитку ІГС;
  • 8 – стимулювання участі ІГС в соціально-економічному розвитку України;
  • 11 – створення сприятливих умов для міжсекторної співпраці.

Передбачено покрокове виконання завдань з індикаторами для кожного кроку, а також залучення до їх виконання партнерів від ІГС, міжнародних організацій, наукових установ.

За результатами соціологічних досліджень, проведених в липні Київським міжнародним інститутом соціології, 85% українців висловилися проти територіальних поступок в обмін на припинення повномасштабного вторгнення росії і вважають таке рішення неприпустимим. У травні тих, хто не був готовий на територіальні поступки, було 82%.

ІГС, зокрема, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» збирає та оприлюднює хроніку воєнних злочинів рф проти Одещини та Миколаївщини.

Human Rights Watch оприлюднила звіт про злочини рф на Півдні України.

Україна героїчна бореться за свій суверенітет та державність, збереження своєї історії та своєї незалежності.

Деталі – у добірці новин та повідомлень.

Національні аспекти забезпечення владно-громадської взаємодії під час воєнного стану

Напрями роботи обласних військових адміністрацій Півдня України

Волонтерська військова та гуманітарна допомога

Громадський сектор в умовах війни

Суспільна думка (за даними соціологічних опитувань) та дослідження ОГС

Матеріал підготував Андрій Крупник,
директор Одеського інституту соціальних технологій,

координатор Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN в Одеській області

 

Версія для друку

коментарі