Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Судівництво: підсумки червня

Лип / 22
05
image

Звісно ж, головною новиною червня для усіх напрямків діяльності Мережі UPLAN стало надання Україні статусу кандидата в Європейський Союз. З чим нас всіх вітаю. Однак для руху до членства Україні ще належить багато чого зробити.

Зокрема, як зазначила на конференції в Брюсселі Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн: «Україна вже зайшла далеко у створенні необхідних інституцій для ефективного функціонування судової системи й прокуратури. Фокус тепер має бути зміщений на прискорення процесу відбору суддів Конституційного суду, а також членів Вищої ради правосуддя».

Щодо діяльності під час війни

Однією з важливих новин червня стало відновлення роботи Єдиного державного реєстру судових рішень, а також сервісу «Стан розгляду справ».

З проханням забезпечити гласність судових процесів, пов’язаних із війною Росії проти України, звернулися громадські організації, які закликають суддів в усіх можливих випадках у справах, пов’язаних із війною, ухвалювати рішення про здійснення трансляції судових засідань на офіційному ютуб-каналі та вебпорталі «Судова влада України».

Європейська комісія у своєму Висновку щодо заявки України на членство підкреслила, що чекає реформи КСУ відповідно до висновків Венеційської комісії. Це означає, що відбір суддів КСУ будуть проводити міжнародні експерти.  

Державна судова адміністрація України запустила телеграм-канал «ДСА України/Судова влада», до якого ви можете приєднатися за посиланням: https://t.me/DSA_Ukraine

У суди України станом на 01 червня 2022 року (починаючи від 24.02.2022) надійшло 564 кримінальних провадження, пов’язаних з воєнними злочинами.

Про показники роботи Верховного суду та судової системи можна переглянути у відеооглядах:

Кадрові питання

23 червня Етична рада оприлюднила результати конкурсу на дві вакансії у Вищій раді правосуддя за квотою Верховної Ради, у яких рекомендувала до призначення чотирьох кандидатів, з яких двоє, відповідно до аналізу, проведеного Центром протидії корупції, Фундацією DEJURE та Автомайданом, не можуть вважатися доброчесними. Водночас Етична рада не рекомендувала до призначення суддю-викривачку Ларису Гольник.

Етична рада повідомила, кого можуть обрати до Вищої ради правосуддя вчені-правники. Рекомендовані 4 кандидати, серед яких — член правління та директор з наукового розвитку Центру політико-правових реформ Микола Іванович Хавронюк.

КСУ не обрав Голову Конституційного суду України на засіданні 14 червня. Тоді Ольга Совгиря повідомила, що на посаду Голови були висунуті кандидати та було голосування за них, однак жоден кандидат на цю посаду не отримав необхідну кількість голосів суддів.

Збори суддів Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду обрали до Великої Палати Верховного Суду Жанну Єленіну строком на три роки.

Детальніше — у добірці новин і повідомлень.

Новини

Статті, інтерв’ю, інформаційні матеріали

Судова практика та важливі рішення

Матеріал підготувала Христина Тибінка,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Львівський області

Версія для друку

коментарі