Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Судівництво: підсумки травня

Чер / 22
06

Що нового трапилося у сфері судівництва у травні? Добірку новин, що стосуються діяльності судів під час війни, фінансування, кадрових питань й цифровізації підготувала регіональна координаторка Мережі UPLAN у Львівський області Христина Тибінка.

Щодо діяльності судів під час війни

З 5 травня 2022 року відновили роботу 25 судів на Чернігівщині.

Верховний суд започаткував інформування про результати та показники роботи Верховного Суду й судової системи загалом в умовах воєнного стану.

Станом на 31 травня 2022 року, не здійснює правосуддя 99 апеляційних та місцевих судів, що становить 14% від загальної кількості. Пошкодженими або повністю зруйнованими є 67 (9%) від загальної кількості (777) приміщень судів.

Фінансування

Керівник апарату Вищого антикорупційного суду зможе відповісти на питання стосовно того, чи передають судді відсоток зі своєї винагороди на потреби армії лише після закінчення війни. Суд вважає, що громадськість не повинна знати інформацію щодо відрахувань із суддівської винагороди на армію.

Кадрові питання

Зборами суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду до Великої Палати ВС переобрано Юрія Власова. У Касаційному цивільному суді до Великої Палати Верховного Суду обрали Олега Ткачука (який раніше обіймав цю посаду), а в Касаційному адміністративному суді переобрали на другий строк суддів ВП ВС Тетяну Анцупову й Михайла Гриціва.

Також у травні Оксана Грищук склала присягу судді КСУ.

Цифровізація

Новий функціонал від Державного підприємства «Центр судових сервісів» з використанням кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» вже діє. Він дозволить підписувати документи для подачі матеріалів до суду за допомогою системи «Електронний суд».

Детальніше — у добірці новин і повідомлень.

Новини

Роз’яснення та рекомендації

Статті, інтерв’ю, інформаційні матеріали

Судова практика

Матеріал підготувала Христина Тибінка,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN
у Львівський області

 

Версія для друку

коментарі