Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Конституційна драма та реформа Конституції

Чер / 22
30
новини анонси

«Радянське суспільство було пасивним. У період застою (якраз те, за чим ностальгують) якраз була така пасивність. Можна було нічого не робити. Сьогодні-завтра буде робота, буде пенсія. Вибори були профанацією. Максимум, що держава вимагала, — зробіть красиву картинку. Нам не картинка потрібна. Нам потрібна вже реальність. потрібно щось робити для цього. Цим демократія відрізняється від автократії», — вважає Олександр Марусяк, експерт з конституційного права Центру політико-правових реформ,.

Пропонуємо вашій увазі черговий випуск подкасту «Гід Реформ», що містить найцікавіші уривки розмови з експертом.

Ви почуєте про Конституційні драми, про те, чи можна наблизити Конституцію до людей, про те, хто стоїть за розробкою та ухваленням конституційних змін.

Також ви почуєте приклади, як дрібні логічні неузгодженості в Конституції можуть стати причиною значних проблем та як кожен і кожна з нас може на особистому рівні захищати Конституцію як суспільний договір.

«Парадоксальним чином демократія і тоталітаризм схожі, бо обидва режими будуються на залученості громадян. Тільки в демократії це добровільне залучення (хочу — долучаюся, не хочу — не долучаюся), а в тоталітарній державі — змушують. Гібридні режими, які зараз є, якраз базуються на неучасті. Тобто нічого не треба робити: сидіть вдома, дивіться телевізор, навіть на вибори не ходіть, ми за вас проголосуємо. Головне — не протестуйте, не пишіть нічого у соцмережах. Так атрофується воля до соціальних змін», — розповідає Олександр Марусяк.

На його думку, демократичні процеси не є сталими: «Це постійний рух, постійна динаміка, постійні зміни. Якщо ми зупинимося, то знову можемо повернутися назад до такого блаженного сну, де нічого не треба робити, все за нас зроблять, і проголосують так само.»

Більше слухайте у подкасті «Гід Реформ»:

Ви можете слідкувати за наступними випусками подкасту «Гід реформ» на Anchor.Fm або GoogleПодкастах

Версія для друку

коментарі