Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Яким має бути неурядовий аналітичний центр у світі, що переживає постійні технологічні трансформації та соціальні виклики?

Чер / 22
29
картинка

Зважаючи на постійні зміни та шалений ритм суспільного життя, неурядовий аналітичний центр (АЦ) постійно повинен бути в активному русі, знаходитися в центрі подій та в курсі всього, що відбувається навколо. 

Йдеться не лише про регулярний моніторинг новин, а й про перебування в середовищі, найбільш наближеному за напрямком діяльності організації. 

Відповідно, дуже важливими є налагоджені контакти та дружба експертів АЦ з різними аудиторіями — з органами влади та місцевого самоврядування, представниками державних структур, іншими аналітичними центрами та організаціями громадянського суспільства, з бізнесом тощо. Часто саме під час різних зустрічей та неформальних чи формальних «тусовок» з різними аудиторіями вдається не лише дізнаватися важливу інформацію з перших вуст, а й генерувати спільні ідеї та будувати плани. 

Не менш важливим фактором, пов’язаним із цим, є комунікація. 

Комунікація у діяльності АЦ повинна бути всюди і завжди. Якщо ви не комунікуєте свою діяльність — ніхто не знає, що ви робите. А отже, в організації обов’язково повинна бути особа, відповідальна за комунікації, що буде висвітлювати абсолютно всю діяльність аналітичного центру. Лише у такому випадку про АЦ знатимуть і довірятимуть йому, взаємодіятимуть з ним. 

Іншим моментом є напрямки діяльності центру. Звісно, дуже важливо бути фаховим та профільним експертом у тому, чим займаєшся. Однак у сучасних умовах помилкою є обрання виключно дуже вузького та конкретного напрямку експертизи. 

Важливо мати простір для можливого розширення діяльності або освоєння нових напрямків. 

Адже в сучасному світі все дуже швидко змінюється: щось може раптово під тиском тих чи інших обставин втратити актуальність, та навпаки — через нові умови реальності можуть несподівано з’явитися нові теми.

Саме тому в епоху постійних змін не менш важливою рисою є здатність перебудовуватись та швидко адаптуватися до цих змін та нових умов. 

У сучасному світі немає місця консерватизму та тупцюванню на місці. Постійне освоєння нових методів роботи, технологій, ресурсів та регулярне поповнення знань — ось фундамент ефективної роботи в аналітичному центрі. 

Якщо не дотримуватися цих основ — тоді чи окремий експерт, чи цілісно think tank загалом дуже швидко втратять свою актуальність. Як результат — й зацікавленість оточення у роботі з ними буде падати.

Основою для життєдіяльності аналітичного центру повинні бути чітко сформульовані стратегії на короткотерміновий період та на довготривалу перспективу. 

За їх наявності центр та його команда будуть мати конкретно визначену мету та план дій для її досягнення. При цьому цей чіткий та сформований план дій повинен допускати можливість внесення раптових змін чи додаткових позицій, які виникають через нові та / або форс-мажорні обставини. 

Загалом для організацій варто розробити та мати в резерві альтернативний план діяльності у випадках кризових та екстрених ситуацій. 

У такому плані повинні бути передбачені всі допустимі варіанти розвитку подій для того, щоб втримати проєктну діяльність та в цілому організацію «на плаву» навіть під тиском зовнішніх обставин. І чим більше альтернативних варіантів та можливих шляхів буде передбачено — тим менша ймовірність зазнати невдач у роботі в майбутньому. 

Христина Тибінка,
експертка БФ «Право і демократія»,
регіональна координаторка Громадської мережі
публічного права та адміністрації UPLAN

Версія для друку

коментарі