Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

4 кроки на шляху створення центрів впливу

Лис / 19
19

14 листопада у Харкові пройшла експертна дискусія «Чи потрібні владі наші рекомендації: як створити центри впливу?». Експерти Мережі UPLAN та представники громадських організацій розмірковували над механізмом успішної комунікації з владою – які кроки може зробити регіональна громадська спільнота, щоб її продукти та пропозиції враховувалися при прийнятті рішень.

«Дискусія підтвердила необхідність  участі громадськості у формуванні політики регіону. Без прозорої підготовки врахувати побажання громади неможливо. А якщо з думкою громади не рахуються, починаються протести та майдани», – зазначила голова Фонду місцевої демократії та регіональна координаторка Мережі UPLAN Ольга Мірошник.

Наразі, коли влада використовує напрацювання незалежних експертів, вона зазвичай не згадує про авторів цих ідей, окрім цього, реалізує не всю запропоновану стратегію, а лише окремі пункти. Такими спостереженнями поділився експерт UPLAN Володимир Степаненко.

Так, учасники дискусії дійшли висновку, що для більш ефективної роботи в регіонах повинні працювати центри впливу. Експерти пропонують 4 кроки до створення таких:

  1. Формування бази даних професійних регіональних громадських організацій, які можуть працювати над підготовкою проєктів рішень та законопроєктів.
  2. Кооперація таких установ для колективної роботи за окремими напрямами чи реформами.
  3. Співпраця з депутатами всіх рівнів. Йдеться не лише про моніторинг та критику їхньої діяльності – про спільні обговорення, які допоможуть враховувати думки містян та сформувати політику регіонального розвитку.
  4. Організація співпраці стейкхолдерів на основі досвіду європейських країн: спільне вироблення політики, підготовки рішень, рекомендацій та законопроєктів в ході воркшопів – тобто спільна робота влади та представників громади в одній залі.

«За допомогою моніторингу ми дізналися, що наразі у Харкові працює не так багато незалежних громадських установ, які можуть об’єднатися для спільної фахової роботи. Натомість з декількома організаціями та експертами, які працюють в галузі реформування місцевого самоврядування, ми вже домовилися зустрітися наприкінці листопада для підготовки спільних пропозицій», – розповідає Ольга Мірошник.

Також пані Ольга зазначила, що спільні воркшопи влади та громадськості вже практикуються у Харкові – експертами UPLAN у напрямку вдосконалення роботи Центрів надання адміністративних послуг, а також запровадження нового адміністративно-територіального устрою у регіоні.

Окрім створення центрів впливу, у просуванні ідей громадськості важливо, щоб їх озвучували лідери думок, що є у владі:

«Зазвичай чують не те, що говорять, а тих, хто говорить. Для нас важливо, щоб наші ідеї підтримували самі депутати провладних партій. Їх треба запрошувати до співпраці, їм треба пояснювати наші ідеї. А вони вже можуть доносити їх до верхівки влади», – зазначив експерт з місцевого самоврядування Віктор Слиш.

І найголовніше на шляху до того, щоб бути почутими, це професійна робота, підсумувала Ольга Мірошник.

Версія для друку

коментарі