Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Добірка новин у сфері судівництва за листопад

Гру / 21
03
новини

Нарешті сформовано склад ключового органу в очищенні Вищої ради правосуддя — Етичної ради. 9 листопада вона набула повноважень та найближчим часом розпочне роботу.

В українських судах триває кадрова криза. Для її вирішення до Президента України Володимира Зеленського звернулися Вища рада правосуддя спільно з суддівськими та адвокатськими організаціями, а також Рада суддів України з проханням призначити суддів.

Однак більшість із суддів, поданих Президенту Вищою радою правосуддя, мають негативний висновок Громадської ради доброчесності та є такими, що не пройшли кваліфікаційне оцінювання. У зв’язку з цим 18 національних громадських організацій опублікували заяву із закликом не призначати суддів, що не пройшли кваліфікаційне оцінювання. ВРП  запевняє, що рекомендувала Президентові призначити суддів, кандидатури яких були визнані такими, що відповідають займаній посаді.

Народні депутати проголосували за закон «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (проєкт №5387). Відповідно до нього, місцеві суди продовжують працювати в межах теперішньої територіальної юрисдикції до 1 січня 2023 року.

Верховна рада України ухвалила Закон України «Про медіацію» № 3504. Закон запроваджує та врегульовує статус медіатора — незалежної та неупередженої особи, за допомогою якої сторони можуть врегулювати конфлікт чи спір шляхом переговорів. Відповідно, за допомогою цього закону планують розвантажити суди.

У наступному, 2022 році, повістки про виклик осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, будуть публікувати у газеті «Урядовий кур’єр».

ХІХ позачерговий З’їзд суддів України відбудеться 22-23 грудня 2021 року.

Також у листопаді вирішили низку кадрових питань:

  • Рішенням Вищої ради правосуддя від 30 листопада 2021 року звільнено Валентину Данішевську з посади судді Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду у зв’язку з поданням нею заяви про відставку.
  • Богдана Львова переобрано головою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.
  • Головою Касаційного кримінального суду переобрали Станіслава Кравченка.
  • Головою Касаційного цивільного суду обрали Бориса Гулько.

Оголосили новий конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини. Документи для участі приймають до 7 грудня включно.

Якщо Ви ще не ознайомилися – рекомендуємо переглянути відеоролики Центру політико-правових реформ про те, як користуватися найзручнішими судовими послугами, захищати свої права та виконувати обов’язки в суді.

Також запрошуємо ознайомитися зі звітами про стандарти правосуддя, дружнього до дитини, підготованих за участю заступника голови правління ЦППР Романа Куйбіди:

  1. Звіт про результати моніторингу судових процесів в Україні «Стандарти правосуддя, дружнього до дитини, та їх втілення в Україні» (некримінальний аспект)
  2. Звіт про результати моніторингу судових процесів в Україні «Стандарти правосуддя, дружнього до дитини, та їх втілення в Україні» (кримінальний аспект)

Деталі – у добірці новин та повідомлень. 

Новини

Статті, інтерв’ю, інформаційні матеріали

Судова практика та правові висновки

Щотижневі огляди рішень, ухвалених Верховним Судом

Також читайте добірку за жовтень.

Матеріал підготувала Христина Тибінка,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN
у Львівський області

Версія для друку

коментарі