Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

«Референдум 1991 року — єдиний в Україні, результати якого були впроваджені», — експерт

Гру / 21
04
image

Саме референдум 1991 року забезпечив сприйняття України як суверенної держави в очах міжнародної спільноти. Про це у межах круглого столу «30 років Референдуму: сучасний погляд», який відбувся 1 грудня у стінах Запорізької обласної ради, зазначив експерт Мережі UPLAN, доктор політичних наук, професор Дмитро Арабаджиєв.

Під час свого виступу експерт зокрема проаналізував закони про всеукраїнський референдум 1991 року та 2012 року.

«Є суттєва різниця між законами про референдум 1991 та 2012 року. Останній, відомий як “закон Януковича”, мав багато в чому маніпулятивний характер, а його застосування несло загрози для української державності та демократії».

Пан Дмитро розповів про внесок Центру політико-правових реформ (ЦППР) у скасування «закону Януковича».

«У 2013 році провідні громадські організації Громадянська мережа ОПОРА та Центр політико-правових реформ, розуміючи всі небезпеки Закону про всеукраїнський референдум 2012 року, створили Коаліцію “За чесний референдум”. Було проведено адвокаційну роботу та цей закон скасували у 2018 році».

Також експерт звернув увагу учасників заходу на слабкі та сильні сторони чинного закону про всеукраїнський референдум, міфи та виклики, що виникли з його прийняттям.

«Новий Закон України “Про всеукраїнський референдум”, ухвалений на початку 2021 року, розроблений за активної участі експертів ЦППР. Члени Коаліції “За чесний референдум” забезпечили широке публічне обговорення суті законодавчих змін нового законопроєкту».

На завершення виступу експерт розповів про роботу Мережі та ЦППР над проєктом закону про місцевий референдум № 5512 та попросив присутніх докласти максимальних зусиль для прискорення його прийняття. Адже такий крок забезпечить повноцінну реалізацію прав територіальних громад самостійно розв’язувати значущі питання місцевого значення.

«Ми вважаємо, що цей документ у запропонованій редакції є дуже прогресивним, оскільки містить новації, які відповідають сучасним міжнародним стандартам та кращим практикам проведення референдумів. Закликаємо народних депутатів України якнайшвидше ухвалити законопроєкт №5512».

Ухвалення законопроєкту створить законодавчу основу задля розвитку локальної демократії в Україні, підсумував експерт.

Версія для друку

коментарі