Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Експертка розповіла про найефективніший інструмент локальної демократії

Вер / 21
15

Який інструмент локальної демократії найбільш ефективний?

На думку координаторки Мережі UPLAN в Дніпропетровській та Запорізькій областах Анни Колохіної, протягом останніх п’яти років найкраще себе зарекомендував інструмент громадського бюджету, або партиципаторний бюджет. Це можливість кожного мешканця громади брати участь у розподілі коштів місцевого бюджету.

«Станом на перше вересня поточного року, тільки в Дніпропетровській області 24% територіальних громад, це 21 громада з 86, вже активно запроваджують практику партиципаторного бюджетування. А ще 15% громад, це загалом 13 громад, протягом 2020-2021 років вже створили належну нормативно-правову базу місцевого характеру для впровадження громадського бюджету», — розповідає пані Анна.

За словами експертки, бюджет участі — це ефективний інструмент мобілізації населення. Наприклад, у 2018 році в Царичанській СТГ вдалося залучити до голосування понад 20% мешканців громади.

«Вже у 2019 році в Дніпрі у голосуванні за проєкти громадського бюджету взяли участь більш як 10% мешканців міста. Завдяки громадському бюджету, поступово вибудовується конструктивна і тісна співпраця між владою та громадянами», — зазначила експертка.

Слідкуйте за новинами та аналітикою також в Telegram-каналі «Гід реформ» — https://t.me/gidreforms

Версія для друку

коментарі