Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Експерти розповіли про результати проєкту «Україна після перемоги: підготовка і комунікація реформ для реалізації “Бачення України — 2030”»

Бер / 23
16

Відбулася заключна презентація результатів проєкту «Україна після перемоги: підготовка і комунікація реформ для реалізації “Бачення України — 2030”», який команда Центру політико-правових реформ реалізовувала з вересня 2022 року за фінансової підтримки Уряду Великої Британії.

Як зазначив Ігор Коліушко, голова правління ЦППР, власне мати бачення майбутнього — це дуже важливо, зокрема для Перемоги. Бо врешті-решт Перемога — це не тільки подолати безпосередньо ворога в бою, а це досягнути того, заради чого ця війна й ведеться.

«У травні-червні 2022 року ми написали те, що потім було оприлюднено під назвою «Бачення України 2030», зокрема представлено на паралельних заходах конференції в Лугано в липні 2022 року. І власне після того домовилися, що по різних розділах цього Бачення почнемо напрацьовувати більш ґрунтовні документи, документи політики, які можуть бути використані для того, щоб впровадити наше Бачення в реальність, тобто збудувати реформи, якими можна його досягнути», — зазначив пан Ігор.

Далі, у межах проєкту «Україна після перемоги: підготовка і комунікація реформ для реалізації “Бачення України — 2030”», громадські робочі групи провели аналіз стан справ у семи сферах, визначили системні проблеми та виклики, спровоковані повномасштабним вторгненням. За результатами проведеного аналізу розроблялися проєкти концепцій реформування в семи напрямках (конституціоналізм, парламентаризм, виконавча влада, адміністративні послуги, судівництво, правопорядок, регіональний устрій), які наразі доопрацьовуються за результатами обговорень та невдовзі будуть опубліковані.

До презентації результатів проєкту долучився Перший секретар Посольства Великої Британії в Україні Майкл Баум. Він наголосив на важливості підготовки планів з відновлення України, участі громадянського суспільства в цих процесах, а також залучення всіх верств населення до процесу побудови майбутнього України.

«Великобританія була з Україною від початку, і ми з Україною зараз, і ми будемо з Україною в майбутньому під час цих реформ та після Перемоги», — зауважив Майкл Баум.

Під час заходу представники семи робочих груп розповіли про те, що було зроблено відповідно до проєкту, та схарактеризували ситуацію в цих сферах — які є проблеми, що пропонується та на чому слід зосередити увагу уряду й західних партнерів.

Дивіться запис заключної презентації проєкту «Україна після перемоги: підготовка і комунікація реформ для реалізації “Бачення України — 2030”»:

Версія для друку

коментарі