Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Як написати проектну заявку: у Дніпрі відбувся тренінг з грантрайтингу

Тра / 19
29
image тренінг

28 травня у Дніпрі експерти Мережі UPLAN та представники громадських організацій вчилися оформляти ідеї у чіткий проект та писати проектні заявки, а також дізналися, де шукати фінансування.

«Проект – це засіб або інструмент для здійснення змін. Він має чітко окреслений початок і кінець, призводить до отримання реальних результатів, потребує витрачання коштів, часу, матеріальних ресурсів, а також передбачає використання певних знань», — зазначила тренер, регіональний координатор UPLAN Анна Колохіна.

Існує істотна різниця між проектом і проектною заявкою. Проектна заявка — це документ, виконаний згідно з вимогами донора, який містить основний зміст проекту. Іншими словами – це письмове звернення щодо надання гранту.

Чи реально написати проектну заявку у стислі терміни?

«Так, але для цього має бути попередньо написаний проект. Коли у громадської організація є заготовка, її легше адаптувати під певний конкурс. Але ця заготовка, власне проект, має бути дуже ретельно написаний. Це допоможе організації гнучко, стрімко реагувати на оголошені конкурси», — зауважила Анна Колохіна.

Проект, який заслуговує на фінансування, має бути ясним, чітким, містити фактичні матеріали, бути реалістичним, актуальним і відповідати інтересам донора. Дуже важливо, щоб проект був написаний зрозумілою, доступною мовою.

Ще одна порада від тренера: проект повинен вирішувати конкретну проблему в певній сфері. Правильно сформульована проблема відповідає на питання, навіщо донору фінансувати ваш проект. Якщо немає проблеми — немає проекту.

Версія для друку

коментарі