Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Укрупнення районів: методичні підходи, механізми, результат

Чер / 19
06
image

Деякі області почали моделювати адміністративно-територіальний устрій на районному рівні з широкого громадського та експертного обговорення. У Запорізькій області таке обговорення пройшло в рамках реалізації проекту ГО «Незалежний центр правових досліджень та ініціатив».

Це дозволило узагальнити пропозиції представників рад ОТГ, РДА, райрад, інститутів громадянського суспільства щодо кількості та форматів майбутніх укрупнених районів, організації управління в укрупнених районах.

Маргарита Трипольська, к.ю.н., доцентка, регіональна експертка Мережі UPLAN, виступила співавторкою аналітичної доповіді Національного інституту стратегічних досліджень на тему «Децентралізація влади: порядок денний на середньострокову перспективу». Вона долучилася до написання підрозділу 1.2 «Децентралізація та реформа адміністративно-територіального устрою».

«Такий підхід сприятливіший для впровадження адміністративно-територіальної реформи, адже формування нового районного рівня має враховувати не лише комплекс соціально-економічних показників, а й певні регіональні та місцеві особливості», — наголошує експертка.

Що потрібно враховувати в реформі адміністративно-територіального устрою

Впровадження реформи адміністративно-територіального устрою має бути синхронізованим з впровадженням освітньої, медичної та інших секторальних реформ.

Потребують унормування питання розмежування повноважень між райрадами, РДА та радами ОТГ в районах, територія яких переважно або повністю охоплена створеними ОТГ.

У формуванні моделей нових укрупнених районів потрібно враховувати також ОТГ, які утворені територіальними громадами з суміжних районів. Тобто за основу доцільніше брати не нині встановлені межі певних районів, а межі ОТГ, які утворені шляхом приєднання територіальних громад з інших районів.

Передумовою для реформування районного рівня має стати доопрацювання та затвердження перспективних планів формування територіальних громад областей.

У Методиці формування спроможних територіальних громад (2015 р.) слід визначити критерій щодо чисельності населення, якому має відповідати ОТГ, а також забезпечити подальше об’єднання територіальних громад тільки відповідно до перспективних планів територіальних громад областей і Методики формування спроможних територіальних громад.

З аналітичною доповіддю можна ознайомитися за посиланням.

Версія для друку

коментарі