Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Як Виборча Рада UA допомагатиме зробити свідомий вибір на місцевих виборах

Сер / 20
27

Інші новини

Установча зустріч учасників, запрошених до складу регіональних Виборчих рад, відбулася 20 серпня.

Проєкт Виборча Рада UA — «Свідомий вибір до органів місцевого самоврядування 2020» — охоплює Харків, Одесу, Дніпро, Запоріжжя.

Перше засідання учасників та майбутніх координаторів у регіонах було присвячене визначенню методології роботи та обговоренню Положення про Регіональну Виборчу Раду.

В установчому засіданні взяли участь консультанти чинного проєкту: Євген Бистрицький, голова ініціативи Виборча Рада UA, громадський діяч, Президент Філософського фонду України, та Ігор Коліушко, голова правління Центру політико-правових реформ.

Євген Бистрицький на досвіді координації попередніх проєктів Виборчої Ради UA «Свідомий вибір під час президентської виборчої кампанії 2019 року» та «Усвідомлений вибір у парламентській виборчій кампанії 2019 року», пояснив, що регіональні Виборчі Ради мають допомогти людям зробити більш свідомий вибір під час наступних місцевих перегонів, а не спиратися лише на емоції.

«Суть проєкту дуже проста: громадські активісти, що представляють ГО в регіонах і здатні робити експертний аналіз програм кандидатів, організовують дебати між ними. Результати дебатів після опрацювання оприлюднюються в місцевих медіа. Це дасть можливість громадянам зорієнтуватися в строкатому наповненні програм партій та кандидатів», — зазначив експерт.

Ігор Коліушко додав, що головне призначення проєкту також у підтримці зусиль регіональних еліт, спрямованих на проведення максимально прозорих, чесних виборів. Зусилля рад у регіонах, на його думку, мають бути сконцентровані на найважливіших, найзначніших для життя громад програмах та питаннях, що підіймають майбутні кандидати.

Під час обговорення ключових моментів проєкту Анна Колохіна, регіональна координаторка Мережі UPLAN в Дніпропетровській області, схвально оцінила ідею створення рад і зазначила, що в регіоні готові до такої роботи.

Андрій Крупник, регіональний координатор Мережі UPLAN в Одеській області, наголосив на необхідності інформаційної підтримки діяльності на центральному рівні.

Ольга Мірошник, регіональна координаторка Мережі UPLAN на Харківщині, підкреслила, що в регіоні певні спроби аналогічної діяльності вже здійснювалися, зокрема, у форматі консультативного онлайн центру. «Такий формат може бути продовжено та вдосконалено в процесі роботи регіональної Виборчої Ради», — запропонувала експертка.

«Проєкт дасть можливість оцінити, як ми долучені до громадського та політичного життя на місцях», — додав Євген Бистрицький.

Версія для друку

коментарі