Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Міста вздовж лінії розмежування отримують допомогу щодо об’єднання громад

Жов / 19
21

Поки одні громади успішно долають всі сходинки реформи децентралізації, інші опинилися в надзвичайних умовах існування та потребують фахової й ефективної допомоги від експертів.

Експерт Асоціації сприяння самоорганізації населення, директор Одеського інституту соціальних технологій, доцент ОРІДУ НАДУ при Президентові України та регіональний координатор мережі UPLAN Андрій Крупник відгукнувся на пропозицію благодійного фонду «Горіння» надати комплексну нормативно-методичну допомогу містам Донбасу, що розташовані вздовж лінії розмежування.

Упродовж двох днів експерт провів низку робочих зустрічей з представниками місцевих рад та інститутів громадянського суспільства Бахмута, Вугледара, Добропілля, Дружківки, Святогірська і Старобільська. Усі громади міст, які утворюють своєрідну коаліцію, або вже пройшли нещодавно процедуру об’єднання в ОТГ, або готуються до неї.

Основні питання, на які відповів експерт:

  • об’єднання громад: чи дійсно це доцільно;
  • які критерії при створенні ОТГ є найважливішими для забезпечення їхньої спроможності;
  • яке значення має статут ОТГ для її успішного формування та розвитку;
  • яку роль мають відігравати органи самоорганізації населення на периферійних територіях ОТГ;
  • хто такі старости як зробити їх роботу ефективнішою.

Також Андрій Крупник обговорив з жителями громади підготовку та перешкоди до об’єднання, проблеми, які вже виникли після цього, надав загальні рекомендації стосовно найболючіших питань реформи

Але головна робота — попереду: з кожною громадою і з кожним нормативним документом, щоб вони не тільки відповідали вимогам чинного законодавства, а й враховували особливості тієї чи іншої громади.

Як результат — встановлені ділові контакти з представниками органів місцевого самоврядування усіх міст коаліції згаданих міст для предметної роботи з документацією кожного міста, жителі громад отримали рекомендації щодо процедур об’єднання та методичні й практичні матеріали.

На думку Андрія Крупника, така співпраця, зовнішня й внутрішня комунікація та обмін практичним досвідом дає величезні можливості для успішного просування реформ

Версія для друку

коментарі