Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Молодь дізналася про тонкощі підготовки візійних документів

Гру / 22
09

На черговій онлайн-зустрічі зі стажерками голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко розповів про особливості підготовки візійних документів та можливості долучення до цього молоді.

Пан Ігор — один з громадських експертів, які долучилися до створення «Бачення України 2030» — документа, що містить не лише перелік мрій про досягнення в кожному секторі державної політики до 2030 року, а й рекомендації та застереження на шляху реалізації задуманого.

За словами експерта, при підготовці візійних документів завжди треба бачити проблеми, ідентифікувати їх та від них відштовхуватися.

«Але якщо ми бачимо тільки сьогоденні проблеми й намагаємося їх вирішити, то не маємо шансу мислити стратегічними перспективами, тобто будемо весь час рухатися маленькими кроками й ризикуємо взагалі рухатися по колу», — зазначив він.

Тому, говорячи про реформування, про формування політики, державної політики зокрема, політики розвитку, завжди треба обов’язково поєднувати 2 підходи: з одного боку, без сумніву, треба аналізувати стан справ, ідентифікувати проблеми, шукати відповіді на ці проблеми чи на виклики, які існують вже сьогодні в житті, з іншого — завжди мати якесь бачення, мрію, куди є бажання рухатися. Бо навіть відповіді на ті чи інші виклики, проблеми можуть бути різні, залежно від стратегічної мети.

«Якщо ми хочемо вступити в ЄС і будуємо відповідно країну, ведемо по шляху розвитку європейської цивілізації — це будуть одні відповіді на виклики та одні рецепти вирішення проблем. Якщо ми, можливо, відмовимося від цього колись — тоді в нас будуть інші висновки, рекомендації на вирішення тих самих проблем. От власне бачення — це той вектор, який ми для себе вибираємо на майбутнє, його завжди треба мати», — зауважив пан Ігор.

Чи може молодь долучитися до формування візій?

На думку експерта, молодь, особливо та, яка хоче працювати в аналітиці, у громадському житті, можливо йти в перспективі в політику тощо, без сумніву повинна думати категоріями формування свого бачення.

«Хтось це називає мріями, хтось — баченням, хтось — візією. Я особисто все життя займався мріями, я собі придумував, як я хочу бачити майбутнє тої чи іншої сфери в Україні, і за неї потім боровся, бувши політиком, депутатом, громадським аналітиком. Я собі взагалі не уявляю по-іншому способу свого існування. І мені видається, що це абсолютно правильно — завжди мати таке бачення», — зазначив пан Ігор.

Треба працювати над тим, щоб це бачення було, по-перше, реалістичним, по-друге, достатньо обґрунтованим, бо якщо недостатньо пояснювати, чому це має бути саме так, тоді не буде шансу це реалізувати.

Тут уже все залежить від того, наскільки ефективно й багато молодь хоче працювати у відповідній сфері. Але, на переконання експерта, починати треба завжди з бачення свого персонального.

Версія для друку

коментарі