Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Можливості для розслідувачів/ок корупційних злочинів: навчально-адвокаційна поїздка до Брюсселя та Лондона

Гру / 22
09

Війна в Україні щодня спричиняє руйнування та зумовлює небезпеки для життя мільйонів українців.

Немає певності, коли закінчиться російська агресія, але вже зараз зрозуміло, що Україна потребуватиме масштабних вливань коштів, щоб розпочати відновлення після припинення бойових дій. Це вимагатиме належних механізмів та досвіду, щоб гарантувати, що ці кошти не будуть використані не за призначенням або розкрадені.

Традиційні системи контролю, також відомі як «перша лінія оборони» (‘first line of defence’), довели свою неефективність у минулому, зокрема через те, що особи, відповідальні за застосування контролю, також мають можливість отримувати вигоду від цієї діяльності.

Supervising and Monitoring Ukraine’s Reconstruction Funds (SMURF) має на меті розширити можливості «другої лінії оборони» України — громадянського суспільства, зібрати досвід та інструменти, які дозволять йому контролювати належний розподіл коштів та протидіяти клептократії та корупції.

Якщо ви громадський/а активіст/ка чи журналіст/ка-розслідувач/ка та спеціалізуєтесь на дослідженні фінансових злочинів і корупції, ви можете долучитись до важливої справи з моніторингу належного розподілу коштів на відновлення України.

Відкрито конкурсний відбір на двотижневу навчально-адвокаційну поїздку до Брюсселя та Лондона, що триватиме з 29 січня до 12 лютого 2023 року.

Дедлайн для подання заявки — 20 грудня 2022 року.

Деталі для подання заявки

Ця програма дозволить налагодити зв’язки українських експертів з питань боротьби з корупцією, активістів громадянського суспільства та журналістів з політиками й дослідницькими спільнотами в ЄС (Директорат ЄС з фінансової стабільності, європарламентарі, Європейська рада, Європейський економічний та соціальний комітет тощо) та Великій Британії (Спільна розвідувальна робоча група з відмивання грошей при Британському національному центрі економічних злочинів та інші). Учасники/ці також зможуть підвищити навички розслідування фінансових злочинів.

Джерело: Європейський Простір

Версія для друку

коментарі