Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Розпочалася підготовка Національної Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021-2025 роки

Лип / 20
10

Дві важливі події, які сприятимуть розвитку громадянського суспільства в Україні, відбулися влітку.

Йдеться про формування робочої групи з написання Національної Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства 2021-2025 рр. та ухвалення 8 липня плану заходів на 2020 рік із реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства.

Краще в середині року, ніж ніколи. Так вважають експерти Мережі UPLAN, які неодноразово брали участь в обговоренні чинної та майбутньої стратегій, коментували рішення Уряду України щодо плану заходів, який ухвалили 8 липня.

Цей план передбачає реалізацію 16 заходів у 2020 році. Їхня мета — створення сприятливого правового та фінансового середовища для розвитку громадянського суспільства в Україні.

Серед заходів:

  • обов’язкове прийняття органами місцевого самоврядування статутів територіальних громад та запровадження дієвих форм участі жителів в управлінні місцевими справами;
  • розробка та внесення до Верховної Ради законопроєкту «Про публічні консультації»;
  • рішення доручити обласним державним адміністраціям запровадити соціальне замовлення та розпочати закуповувати соціальні послуги для громадян у громадських, благодійних організацій;
  • включення освітнього модуля щодо громадянського суспільства до навчальних програм шкіл та «вишів».

Член Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові України, регіональний координатор Мережі UPLAN в Одеській області Андрій Крупник зазначає, що ухвалений план допоможе визначити ключові стратегічні пріоритети нової Стратегії на 2021-2025 рр. і врахувати перешкоди, виклики й пріоритети на наступний період.

Алла Орлова, експертка Мережі UPLAN, вважає, що попри значне порушення термінів, усе ж дуже позитивно, що План заходів затверджено й можна рухатися далі. Наразі необхідно, щоб запрацювала Координаційна рада з питань сприяння розвитку громадянського суспільства та щоб вона стала майданчиком для реалізації заходів і підготовки нової Нацстратегії.

На думку експертки, особливу увагу слід звернути на розробку критеріїв оцінювання процесу реалізації Національної стратегії. Адже лише оцінювання може виявити проблеми, які треба виправити, та скоординувати державну політику сприяння розвитку громадянського суспільства в напрямку підвищення її результативності та ефективності.

Андрій Крупник схвально оцінює перші кроки зі створення робочої групи щодо написання нової Національної Стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства 2021-2025 рр.

«Установче засідання робочої групи 26 червня та вебінар щодо механізмів моніторингу й оцінки стратегій на базі міжнародних стандартів 6 липня з активною участю зацікавлених сторін, зокрема й експертів Мережі UPLAN, — є свідченням уваги державних інституцій до проблем громадянського суспільства. Тому до обговорення не лише ключових моментів Стратегії, а і її загальних питань варто активно долучатися», — підкреслює експерт.

Детальніше з проєктом цьогорічного плану можна ознайомитися за посиланням https://bit.ly/3iMwWtE.

Версія для друку

коментарі