Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Що вивчає соціологія права? Де її застосувати студентам-правникам?

Кві / 19
19

Регіональний координатор Мережі UPLAN, голова Дніпровського центру соціологічних досліджень Анна Колохіна прочитала лекцію студентам юридичного факультету Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.

«Соціологія права вивчає практику правозастосування, тобто як закони, які приймаються у державі, втілюються у життя. Тому що в жодному законі немає детальної інструкції щодо його впровадження, і навіть якщо пишуться підзаконні акти, все ж залишається простір для свободи», – зазначила вона.

У країні відбувається велика кількість реформ, зокрема, судова, у сфері правопорядку, і потрібно розуміти, як вони імплементуються.

Об’єднавши зусилля, експерти Мережі UPLAN з різних міст проводять національні дослідження.

Наприклад, однією з вимог реформи поліції була прозора процедура кадрового добору. Для цього були розроблені нормативно-правові акти, які регулюють діяльність проведення цієї конкурсної процедури, та утворені поліцейські комісії.

«Тож через деякий час від початку їхньої роботи експерти провели дослідження, яке включало аналіз статистичних даних, відповідей на інформаційні запити, вивчення документів, веб-сайтів, проведення глибинних інтерв’ю. Це дозволило дослідити діяльність створених поліцейських комісій, виявити існуючи проблеми та надати рекомендації щодо їхнього усунення», – розповіла експерт.

Студенти дізналися про характеристики кількісних та якісних методів досліджень, фокус-групу, контент-аналіз, глибинне інтерв’ю, аналіз документів.

«Соціологія права має дві головні функції: дослідницьку та рекомендаційну. Коли ми досліджуємо практику правозастосування, на підставі отриманих результатів можемо зробити певні рекомендації задля покращення тієї самої нормативно-правової бази», – наголосила Анна Колохіна.

Версія для друку

коментарі