Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

У Чернігові розповіли, що може завадити розгляду конституційної скарги

Чер / 19
22

Практика розгляду конституційних скарг демонструє значну кількість помилок у поданих скаргах. Це дозволяє зробити висновок, що інститут конституційної скарги не до кінця зрозумілий скаржникам. Близько 97% конституційних скарг Конституційний суд відхиляє через те, що їх складено з порушеннями умов прийнятності. 

18 червня експерти Центру політико-правових реформ навчали складати конституційну скаргу юристів, правозахисників, громадських активістів з Чернігівської та Сумської областей.

Учасники тренінгу навчилися правильно складати та подавати конституційну скаргу, а також дізналися, як саме відбувається її розгляд у Конституційному Суді України.

«Завдяки проведенню конституційної реформи щодо правосуддя в Україні появилася можливість реалізувати право на подання конституційної скарги. Конституційна скарга – це інструмент, який дозволяє звичайним громадянам довести через Конституційний суд неконституційність закону або його положень, які застосовувалися у рішенні суду загальної юрисдикції, а внаслідок цього закон перестане діяти, і суд загальної юрисдикції в подальшому повинен переглянути це судове рішення», – розповіла Юлія Кириченко, керівниця проектів з питань конституційного права.

Ви також можете ознайомитися з пропозиціями експертів ЦППР, які дозволять покращити нормативно-правове врегулювання у цій сфері, в Аналітичному звіті щодо запровадження інституту конституційної скарги.

Версія для друку

коментарі