Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

У Києві підсумували роботу експертів в рамках субгрантингів

Чер / 19
25

20-21 червня в Києві Центр політико-правових реформ підбивав підсумки реалізації проектів, підтриманих організацією в межах грантового конкурсу «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади». У заході взяли участь представники громадських організацій, які реалізовували проекти, і презентували їх на заході. Зокрема,   до ряду проектів долучилися і експерти Мережі UPLAN.

Маргарита Трипольська з Незалежного центру правових досліджень та ініціатив презентувала результати проекту «Оптимальна модель реформування адміністративно-територіального устрою на районному рівні Запорізької та Дніпропетровської областей». Чотири райони в Запорізькій та один у Дніпропетровській областях повністю покрито об’єднаними територіальними громадами, що робить питання про наступний крок у межах реформи децентралізації – новий районний поділ особливо актуальним. У межах проекту відбулися стратегічні сесії, громадські обговорення та експертні круглі столи, а також опитування, результатом яких стала розробка проекту нового районного поділу Запорізької та Дніпропетровської областей і підготовка відповідного аналітичного звіту. Окрім того, напрацювання експертів ввійшли до доповіді Національного інституту стратегічних досліджень «Децентралізація влади: порядок денний на середньострокову перспективу», презентованої в червні 2019 року.

Христина Тибінка та Анастасія Лепуга з Центру інформаційного консалтингу розповіли про результати проекту «Забезпечення інтересів мешканців через внутрішню організацію самоврядування у містах». Експерти організації аналізували досвід Польщі та Литви зі створення та функціонування мікрогромад у межах міста та дійшли висновку, що найбільш оптимальною для України є польська модель функціонування в муніципалітетах так званих допоміжних одиниць – міських районів. На основі соціологічного дослідження, у якому опитаним пропонували ідентифікувати себе як мешканців міста чи його окремого району, дослідники розробили моделі поділу Тернополя та Івано-Франківська на мікрогромади. Результати роботи лягли в основу видання «Розвиток міських громад. Приклади та практики».

Досвідом актуалізації питання про органи самоорганізації населення в м. Дніпро поділилися представники Інституту реформ та інновацій Роман Сердюк та Ольга Корнєва. У межах проекту «СамоОрг-Дніпро» експерти зосередилися на таких питаннях: 1) привернення уваги до питання про створення органів самоорганізації населення; 2) адвокатування ухвалення місцевою владою рішень, необхідних для запуску процесу створення ОСН у місті; 3) навчання населення, що таке ОСН, для чого вони потрібні та їх створити, для цього, зокрема, експерти підготували методичний посібник «Порядок створення органу самоорганізації населення».

Сергій Саханенко та Наталія Колісніченко з Асоціації присяжних України поділилися досвідом популяризації інституту присяжних серед громадян. У межах проекту «Сприяння формуванню дієздатного корпусу присяжних на регіональному рівні інструментами просвіти громадськості» представники організації провели навчання для майже восьми сотень людей про інститут присяжних, форми і способи реалізації права громадянина на участь у справедливому судочинстві. У результаті близько 150 учасників заходів звернулися до місцевих рад із заявою про включення до списків присяжних.

Нагадаємо, у квітні 2018 року Центр політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу оголосив конкурс грантів, переможцями якого стали 15 організацій з усієї України. Перевагу здобули проекти, покликані сприяти зростанню залучення організацій громадянського суспільства як до процесів моніторингу секторальних реформ, так і до імплементації успішних реформ правосуддя, державного управління, змін у системі органів правопорядку, подолання корупції в державі, формування підзвітної і прозорої влади.

З інформацією про всі реалізовані проекти можна ознайомитися тут:
Українською
English

 

Версія для друку

коментарі