Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

У Львові почалася робота над вдосконаленням консультацій з громадськістю

Гру / 19
05

У понеділок, 2 грудня, у Львові обговорили існуючий механізм консультацій з громадськістю у Львові та способи його вдосконалення.

Ініціатива змінити чинний формат виникла у групи експерток — депутатки Львівської міської ради Юлії Гвоздович, завідувачки сектору громадських слухань Відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради Дзенислави Челепіс та експертки ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування», регіональної координаторки Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN Христини Тибінки, які за підтримки управління «Секретаріат ради» подали проект на шведську програму ICLD – Swedish International Centre for Local Democracy.

У межах проекту протягом 18 місяців у Львові має запрацювати вдосконалений та оновлений механізм консультацій з громадськістю, оскільки заплановано змінити діючий формат та зробити консультації більш доступними та ефективними у місті.

Обговорення стало одним із перших заходів із залученням експертів. Фахівці з місцевого самоврядування та інструментів громадської участі з громадського сектору, а також із міської ради висловлювали свої зауваження щодо існуючого механізму та пропозиції щодо його вдосконалення. Зокрема, долучилися експерти з Львівського регуляторного хабу, БФ «Право і демократія», Львівського представництва Громадянської мережі ОПОРА, Школи публічного управління Українського католицького університету, Відділу громадського партнерства управління «Секретаріат ради» Львівської міської ради.

Під час обговорення домовилися про проведення систематичних обговорень. За підсумками заходу експерти домовилися про:

  • важливість залучення різних категорій населення;
  • проведення консультацій у різних форматах: запровадити електронні консультації, проте ні в якому разі не відмовлятися від існуючої паперової форми;
  • розглянути можливість запровадження е-консультацій на платформі e-dem https://consult.e-dem.tools/ до створення платформи на базі Львівської міської ради, проаналізувати всі «за» та «проти».
Версія для друку

коментарі