Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Що таке демократія і для чого працюють аналітичні центри?

Гру / 19
05

Ці питання стали темою зустрічі студентів Кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна з харківською координаторкою Мережі UPLAN Ольгою Мірошник.

«Ми говорили про демократію та її сутність — про те, що громада може й має бути почутою владою при прийняті рішень, і для чого, власне, працює громадський сектор. Зокрема, ми говорили й про аналітичні центри», — розповідає пані Ольга.

Також ішлося про аналітику: що це, які аналітичні продукти бувають, хто їх виробляє — і про задачі та роботу Мережі UPLAN.

Студенти дізналися, що набуті в університеті знання за фахом можна використовувати не лише для виконання вже прийнятих рішень, а й для ініціювання нових законів, впровадження реформ, лобіювання інтересів населення — для роботи в громадському секторі.

«На зустрічі ми побачили студентів третього курсу, які вже стають учасниками круглих столів, дискусій, форумів і конференцій. І судячи з питань, які вони задавали, можна говорити про інтерес молоді до нашої діяльності», — зазначає пані Ольга.

Саме питаннями від студентів закінчилася інформаційна зустріч. Молодь цікавилася:

  1. Чи бувають аналітичні центри незалежними?
  2. Хто фінансує громадські установи?
  3. Чи вірять самі громадські активісти у демократію?

«Мені дуже сподобалося запитання про віру в демократію. З одного боку, це означає, що молодь має сумніви щодо такої форми правління. З іншого боку, таке питання означає, що молодь замислюється над такими суспільно важливими темами. Я впевнена, що після нашого спілкування сумнівів стало менше, адже з усіх форм правління демократія насправді є найбільш ефективною», — підсумовує результати зустрічі пані Ольга.

  

Версія для друку

коментарі