Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Виборча Рада UA презентувала у Дніпрі підсумки та перспективи екватору нової влади

Гру / 21
22

21 грудня громадська ініціатива Виборча Рада UA під час онлайн-пресконференції в ІА «Інформатор» презентувала аналітичну доповідь, підготовлену за результатами проєкту «Нова влада України 2019-2021 роки: досягнення, проблеми, перспективи».

Експерти представили узагальнену оцінку того, що було зроблено або мало бути зроблено (дії і бездіяльність нової влади) в основних сферах українського суспільства за половину каденції Президента України. Це сфери інституційної організації публічної влади, економічної та гуманітарної політики, зовнішньої політики, оборони і національної безпеки.

«Є відчуття, що наша увага, увага громадян фактично розпиляється між постійними скандалами, якимись подіями в інформаційній сфері. Фактично ми не можемо зрозуміти, що насправді відбувається в Україні, як відбуваються реформи, у чому взагалі проблема, як урядує нами наша влада й що ми представляємо самі собою. От ми й пропонуємо це узагальнене дослідження, воно достатньо лапідарне по різним напрямкам у кожній сфері», — зазначив Євген Бистрицький, доктор філософських наук, голова Виборчої Ради UA, координатор напряму гуманітарної політики.

Структура й методика дослідження передбачає викладення того, яким чином влада пропонувала щось або обіцяла, що вона зробила в кожній з обраних сфер, які були або є існуючі альтернативи й пропозиції від опозиції чи громадянського суспільства, та нарешті рекомендації незалежних експертів щодо того, що треба було б зробити суспільству і владі в кожній окремій сфері.

Результати дослідження будуть цікавими як для влади, якщо вона хоче щось серйозно продовжувати міняти в Україні, продовжувати реформи, так і для опозиції, яка мала би впливати на перебіг подій в Україні, і також для громадян, які мусять формувати критичне мислення як можливого свідомого громадянина-виборця.

Ознайомитися з аналітичною доповіддю «На екваторі нової влади (2019-2021): досягнення, проблеми, перспективи» можна за посиланням.

«Ми з колегами намагалися зробити певний аналіз цієї каденції. Це приклад того, що представники громадськості не стоять на місці, і ми своєю роботою намагаємося не тільки виховати в людей перед виборами свідомий вибір, але й показати, що аналізувати владу не лише можливо, а й потрібно, і говорити про проблеми також не треба боятися», — зауважив Данило Метельський, менеджер проєкту «Нова влада України 2019-2021 роки: досягнення, проблеми, перспективи».

За словами Ігоря Бураковського, Голови Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, координатора напряму соціально-економічної політики, можна зробити три основні висновки.

По-перше, багато в чому нова влада в економічному плані діяла в принципі в тих же вимірах, тими ж способами, що і влада попередня.

По-друге, дійсно було прийнято велику кількість стратегічних рішень, і тепер питання полягає у тому, що ці стратегічні рішення мали б виконуватися. Як вони будуть виконуватися — очевидно будемо дивитися у другій каденції.

По-третє, на сьогоднішній день процес вироблення реалізації державної економічної політики — це фактично запорука нашої не тільки конкурентоспроможності за кордоном, але й запорука збереження єдності країни, запорука нашої економічної безпеки.

Як зауважила Анна Колохіна, голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень, регіональна координаторка Мережі UPLAN та Виборчої Ради Дніпра, з позитивного можна відзначити те, що дійсно нинішньою владою від попередньої було успадковано багато рецептів того, що потрібно зробити в країні.

«Над чим потрібно було б ще попрацювати? По-перше, над інформаційною політикою. У нас дуже велика інформаційна відкритість, є певна омана в тому, що вся інформація доступна й не потрібно комунікувати», — зазначила вона.

Насправді комунікувати потрібно, і владі, зокрема, потрібно дуже ретельно розповідати про те, що, як і для чого вона робить, і що з цього має слідкувати. Тобто це має бути і комунікація на рівні загалом суспільства, і ще окремо ретельна комунікація з експертами, щоб був певний фідбек.

Зараз той пласт роботи, який був зроблений Виборчою Радою UA, — це певний здобуток, який влада може використати для того, щоб подивитися, яку оцінку вона має ззовні, а не тільки зсередини, як вони себе бачать.

«По-друге, хотілося б, щоб все ж таки була продовжена реформа децентралізації. Ми бачимо, що попри те, що є монобільшість, попри те, що було напрацьовано дуже багато законотворчих ініціатив, ця тема зараз не рухається. Ми бачимо, що вже запропонований новий проєкт змін до Конституції, але повертаємося до першого недопрацювання — до інформаційної політики й комунікації. Тобто від того, як добре буде прокомунікована ця чергова ініціатива, і буде залежати успіх реформи децентралізації», — наголосила Анна Колохіна.

Відео з пресконференції у Дніпрі можна подивитися за посиланням.

Ознайомитися з аналітичною доповіддю «На екваторі нової влади (2019-2021): досягнення, проблеми, перспективи» можна за посиланням.

Більше про діяльність Виборчої Рада UA можна дізнатися на фейсбук-сторінці.

Проєкт здійснюється Школою політичної аналітики НаУКМА за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Аналітична доповідь підготовлена за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проєкту «Нова влада України 2019-2021 роки: досягнення, проблеми, перспективи». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Джерело: Новий формат

Версія для друку

коментарі