Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Добірка новин у сфері адмінпослуг та адмінпроцедури за грудень

Січ / 22
10
новини

Історія з ухваленням законопроєкту «Про адміністративну процедуру» отримала своє продовження, адже Президент повернув до парламенту зі своїми пропозиціями Закон «Про адміністративну процедуру». Водночас після з’ясування позиції народних депутатів України — членів Комітету та всебічного обговорення питання Комітет ухвалив рішення.

Він рекомендував Верховній Раді України підтримати всі пропозиції Президента України до законопроєкту в частині розширення сфери непоширення дії Закону також на відносини, що виникають під час застосування законодавства про національну безпеку і оборону, громадянство, надання притулку в Україні, нагородження державними нагородами та відзнаками і здійснення помилування. А також — пропозиції щодо збільшення строку набрання чинності Законом, та прийняти Закон в цілому.

Верховна Рада внесла зміни до Державного бюджету-2021 щодо реалізації інфраструктурних проєктів та розвитку об’єктів соціально-культурної сфери. Законопроєкт  №6298 зокрема передбачає норму щодо збереження на рахунках відповідних місцевих бюджетів залишків коштів за субвенцією на розвиток мережі центрів надання адміністративних послуг, що була надана у 2021 році для здійснення відповідних витрат у 2022 році.

1 грудня 2021 року набрав чинності Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» №1871 від 05.11.2021. У грудневих публікаціях фахівців АМУ та проєкту EGAP можна дізнатися про головні новації Закону та спростування найпоширеніших міфів про послугу з реєстрації місця проживання. Водночас Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою внутрішньо переміщені особи зможуть змінювати місце свого фактичного проживання онлайн на порталі Дія

За результатами перших експертних обговорень та аналізу ситуації з виконанням Закону України №1427-ІХ  проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» представив перелік рекомендацій для Міністерства Юстиції України щодо покращення доступу до послуг РАЦС для жителів усіх територіальних громад та закликав якнайшвидше спростити доступ громадян до цих послуг.

У рамках проєкту EU4DigitalUA за підтримки Мінцифри розпочалося оцінювання якості даних публічних державних реєстрів України. Упродовж наступних 5 місяців оцінюватиметься якість даних у трьох держреєстрах: демографічному, речових прав на нерухоме майно, фізичних осіб-платників податків.

Мінцифра презентувала ключові перемоги мережі ЦНАП за 2021 рік.

Традиційно, ще більше новин — у добірці з активними посиланнями. 

Законопроєкт №3475 про адміністративну процедуру

Закон України «Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні» №1871 від 05.11.2021

Надання адміністративних послуг соціального характеру

Надання адміністративних послуг та розвиток мережі ЦНАП

Цифровізація адміністративних послуг

Соціологічні дослідження

Анонси заходів у 2022 році

Також читайте добірку новин у сфері адмінпослуг та адмінпроцедури за листопад.

Матеріал підготувала Анна Колохіна
голова правління Дніпровського центру соціальних досліджень,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Дніпропетровській області

Версія для друку

коментарі