Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Вивчати або ігнорувати: що виборцям робити з програмами партій

Лип / 19
17

На позачергові вибори до Верховної Ради України ЦВК зареєструвала 21 політичну партію. Ви читали програму хоча б однієї з них? Можливо, не треба гаяти часу?

Щоб зробити усвідомлений вибір, варто перенести акцент з передвиборчих обіцянок на підготовку самих кандидатів. Таку думку висловила регіональна координаторка МережіUPLAN Ольга Мірошник під час дискусії «Політична кав’ярня», що відбулася у Харківському прес-клубі 10 липня.

Учасники дискусії дійшли висновку, що більшість кандидатів в депутати та багато керівників партій не читають своїх виборчих програм.

Отже, й розраховувати, що в парламенті їх будуть реалізовувати, не варто. За це народні обранці не нестимуть ані політичної, ані правової відповідальності.

Відповідно, й виборці, які це розуміють, теж не читають програми, а голосують, посилаючись переважно на симпатії до лідерів партій.

На думку Ольги Мірошник, таку ситуацію спричинила чисельність учасників виборчого процесу та відсутність ідеологічних партій. На її думку, треба обмежити участь новостворених партій у парламентських перегонах — більшість з тих, які балотуються сьогодні, створені за останні півроку та до цього часу не мають обласних, районних і місцевих осередків.

Версія для друку

коментарі