Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Два тижні харківські експерти UPLAN обговорювали передвиборчі програми мажоритарників

Лип / 19
18

Майданчиком для знайомства став проект «Політична Говерла: слобожанські мажоритарники». Його організували партнери Мережі UPLAN ГО «ЕкспертиЗА Реформ» за участі громадської спілки «Синергія громади Слобожанщини 2020». Регіональна координаторка UPLAN, голова Фонду місцевої демократії Ольга Мірошник виступила одним з експертів проекту.

Проект «Політична Говерла: слобожанські мажоритарники» мав формат діалогу між кандидатами у депутати, виборцями за кожним з виборчих округів Харківської області й експертами.

Організатори збирали інформацію про актуальні проблеми кожного округу, під час зустрічі давали політикам можливість висловитися щодо можливих шляхів їхнього вирішення, презентувати себе, власні програми, законопроекти. Наприкінці кожного діалогу експерти ставили питання кандидатам, пропонували рекомендації стосовно того, де і як треба «прокачатися».

Усього в рамках проекту відбулося 14 зустрічей – з виборцями та кандидатами з чотирнадцяти мажоритарних округів Харкова й області.

«Ми з повагою ставимось до всіх учасників нашого проекту. Ті кандидати, що приходять до нас, вже демонструють і повагу до виборців, і готовність стати відповідальними народними обранцями. Це означає перехід від формальних бюрократичних підходів до якісної нової моделі спілкування народних депутатів і виборців», – зазначив голова Координаційної ради ГО «ЕкспертиЗА Реформ» і експерт UPLAN Юрій Георгієвський.

За словами організаторів, проект «Політична Говерла» покликаний зробити вибір громадян більш усвідомленим. Для цього, окрім самого діалогу, у спілкуванні з кандидатами організатори використовували й інші інструменти:

«Ми пропонували кандидатам пограти: завершити речення, вирішити ситуаційну задачку. Нам це дає уявлення про ціннісні орієнтації людини, її можливості до креативного і оперативного мислення, кандидатам – максимально різнобічно себе проявити. Окрім цього, коли ми обговорюємо конкретні кейси – як можна вирішити проблему, яка існує в окрузі, – ми допомагаємо кандидатам, бо вони можуть спиратися на отримані висновки у майбутньому», – розповідає членкиня Координаційної ради ГО «ЕкспертиЗА Реформ», експертка UPLAN Олександра Дейнеко.

За результатами таких зустрічей експерти можуть говорити про загальні тенденції, спільні для більшості кандидатів у народні депутати.

Зокрема, кілька загальних тенденцій виокремлює Юрій Георгієвський: «На моє переконання, зазвичай кандидатам не вистачає презентації власних законодавчих ініціатив та вміння переконати і молодь, і пенсіонерів у своїй спроможності реально вирішувати загальнонаціональні і місцеві проблеми. Також мені особисто не вистачило їхньої обізнаності щодо проблем округів і шляхів їхнього вирішення, які їм доведеться шукати у разі обрання».

Також своїми висновками ділиться Ольга Мірошник:

«Я хотіла почути, що кандидати знають про реформи, які вже відбуваються у країні. І ці знання мають дуже загальний характер – зазвичай обмежуються назвою та суттю. А що гальмує проведення тих чи інших реформ, що можна вдосконалити і як прискорити процес – цього ми, на жаль, не почули. Натомість ми дізналися, що в нас є кадровий резерв, який може замінити існуючу політичну еліту, зокрема й на місцевих виборах у 2020 році».

Зазначимо, що серед кандидатів-учасників проекту «Політична Говерла: слобожанські мажоритарники» не було жодного з тих, хто вже має мандат і знов йде на вибори.

Версія для друку

коментарі