Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Завершити виконання критеріїв ЄС у заявлені терміни практично неможливо

Лис / 22
14
новини реформа

Консорціум українських аналітичних центрів та аналітиків на чолі з Центром «Нова Європа» та за участі експертів Центру політико-правових реформ проаналізували виконання «7 кроків» — набору визначених Єврокомісією критеріїв, без виконання яких неможливо почати переговорів про вступ.

За результатами аналізу виявилося, що після швидкого старту виконання «7 кроків» загальмувалося. Хоча у серпні, лише за два місяці після того, як ЄС надав Україні статус кандидата і визначив перелік критеріїв, експерти вперше проаналізували їхнє виконання, й дізналися про суттєвий прогрес. Тоді загальний бал України за виконання критеріїв для вступу в ЄС сягав 4,4 (де 0 означає відсутність виконання, а 10 — повне виконання критеріїв). За останні 2,5 місяці загальний бал виріс лише до 4,7.

І хоча за мірками Єврокомісії швидкість руху України до членства є «нормальною», для України вона категорично неприйнятна.

Адже гальмування виконання «7 кроків» унеможливлює проголошені офіційним Києвом наміри виконати їх уже цього року. Окрім цього, це знизить рівень довіри європейських партнерів до запевнень України про те, що вона готова рекордними темпами впровадити законодавство ЄС у межах переговорів про членство.

Детальніше про виконання кожного із «7 кроків» — у медіасфері, діяльності Конституційного суду, судовій реформі, антикорупційному напрямку, боротьбі з відмиванням коштів та оргзлочинністю, антиолігархічному напрямку, й у сфері законодавства про нацменшини — читайте у матеріалі «Європейської правди» за посиланням.

Версія для друку

коментарі