Пропонуємо вашій увазі добірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування (за період 21 – 27 березня 2022).
УП, опубліковано 27 березня 2022 року
Кабмін визначив, що 31 березня 2022 року є останнім днем подання запитів для отримання допомоги в рамках програми «єПідтримка».
Про це йдеться в постанові уряду №3 67 від 26 березня.
«Установити, що останнім днем подання запитів (заявок) для отримання допомоги в рамках програми «єПідтримка» є 31 березня 2022 року», — ідеться в постанові.
Хто може отримати 6 500 грн:
Пенсійний фонд України, опубліковано 27 березня 2022 року о 17:56
Уряд ухвалив постанову № 343, якою передбачено, що фінансування та виплата пенсій за квітень 2022 року на території, де проводяться бойові дії та які визначені Мінрегіоном з переліку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 204 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка», особам, яким виплачується пенсія через їх поточні рахунки в банках або через АТ «Укрпошта», за датами виплати, визначеними Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством соціальної політики, здійснюється починаючи з 25 березня 2022 року в межах фінансових можливостей Пенсійного фонду України.
Крім того визначено, що неможливість (у тому числі технічна) доставки АТ «Укрпошта» пенсій, грошової допомоги на території, де проводяться бойові дії та які визначені Мінрегіоном, включаючи втрату відомостей на виплату пенсій, грошової допомоги, відсутність готівкових коштів, посвідчується відповідною військово-цивільною адміністрацією. Невиплачені суми пенсій, грошової допомоги включаються до виплати у наступних виплатних періодах.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 27 березня 2022 року о 07:20
Уряд прийняв зміни до постанови «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану». Прирівняли бронежилети і шоломи до гуманітарної допомоги. Тепер для їх провезення через кордон необхідна буде лише декларація.
Зміни до постанови значно спрощують ввезення наступних товарів:
Тепер для перевезення цих товарів необхідний лише гарантійний лист кінцевого користувача.
Телеграм-канал Дениса Шмигаля, опубліковано 26 березня 2022 року о 21:04
Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що 26 березня Уряд прийняв постанову про порядок збору та обліку інформації про пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно через портал та застосунок «Дія».
Уже за тиждень після набрання постановою чинності кожен українець, чию домівку зруйнувала війна, зможе через «Дію» надіслати повідомлення й зафіксувати факт пошкоджень, аби мати можливість підрахувати збитки й оцінити, скільки коштів потрібно Україні на відбудову.
«Все відбудуємо: кожен дім, кожну квартиру, кожну вулицю кожного постраждалого міста. І цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків».
УП, опубліковано 26 березня 2022 року
Сайт Київської міської військової адміністрації інформує, що буде проводитися видача вже готових документів та надання консультацій із загальних питань.
ЦНАП працюватимуть з 10:00 до 16:00.
Інформацію щодо роботи ЦНАП, готовності та можливості отримання ID-картки, закордонного паспорта, посвідок на постійне та тимчасове проживання, поданих через ЦНАП, можна отримати за телефонами: 044 202 60 38 та 044 202 60 39.
Серед іншого установлено, що в період дії правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:
24 березня 2022 року Верховна Рада України на пленарному засідання прийняла чергові закони воєнного часу, у тому числі —
Текст ще не оприлюдено. Але за повідомленнями народних депутатів у законопроекті йдеться й про роботу ЦНАП та особливості надання адмінпослуг у період воєнного часу.
ФБ ГСЦ МВС, опубліковано 23 березня 2022 року о 13:16
На порталі http://www.hscmvs.com/ є найактуальніша інформацію під час воєнного стану щодо
У розділі «Актуальні питання» є відповіді на нагальні питання.
Міністерство соціальної політики України, опубліковано 24 березня 2022 року о 14:07
Особи, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад, мають право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для військовослужбовців з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.
У разі загибелі осіб, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад, під час виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони України, членам їх сімей також надано право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для членів сімей загиблих військовослужбовців.
Крім цього, особам, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад та беруть безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.
Ці зміни набрали чинності з 21 березня 2022 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій» від 15 березня 2022 року № 2121-IX.
Верховна Рада України, опубліковано 23 березня 2022 року о 16:46
Пропонується скористатися мапою, що показує ЦНАП, які працюють https://cutt.ly/ZSAec8x
На мапі можна знайти найближчий відкритий центр, дізнатися графік його роботи та контактний номер.
Як скористатися?
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, опубліковано 23 березня 2022 року о 23:57
Для безпеки даних, які містяться у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля, та недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстру з боку країни-агресора, наразі тимчасово обмежено доступ до Реєстру з ОВД.
Звертається увага суб’єктів господарювання та користувачів Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля: для відновлення доступу до інформаційної системи з ОВД необхідно надіслати до Міндовкілля відповідний лист за зразком: https://bit.ly/3ww2hdb на електронну адресу: dostup.reiestr@gmail.com.
Пенсійний фонд України, опубліковано 23 березня 2022 року о 18:06
У разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання. Якщо померла особа була «військовим» пенсіонером, то особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.
Для отримання допомоги на поховання необхідно звернутися до діючого сервісного центру Пенсійного фонду України. Перелік сервісних центрів за посиланням: https://bit.ly/3isE0MU
Особа, яка звертається по допомогу на поховання, подає такі документи:
Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується.
Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 23 березня 2022 року о 18:01
Уряд прийняв рішення, яким дозволив керувати вантажівками до 7,5 тонн власникам посвідчень водія категорії В.
Кабінет Міністрів України своєю постановою від 22 березня 2022 р. № 348 вніс зміни до попередньої постанови КМУ від 3 березня 2022 р. № 184 «Деякі питання допуску водіїв до керування транспортними засобами», доповнивши її додатковим пунктом 1.1 такого змісту:
«1.1. Установити, що у період воєнного стану до керування транспортними засобами категорії С, С1 на території України допускаються особи, які мають посвідчення водія категорії В».
Міністерство інфраструктури України, опубліковано 23 березня 2022 року о 17:39
Міністерство інфраструктури надає інформацію щодо процедури оформлення заявки на перетин державного кордону водіям призовного віку 18-60 років
Рішення про бронювання військовозобов’язаних водіїв, приймають*:
Перевізник може на власний розсуд обрати будь-який з цих органів для звернення. Усі вищезазначені органи мають однакові повноваження та доступ до спільної з Державною прикордонною службою бази даних.
Звернення до Мінінфраструктури формується у п’ять простих кроків:
Важливо! Дозвіл на перетин кордону може бути наданий лише військовозобов’язаним:
Для уникнення простою в пункті пропуску, бажано перед початком рейсу отримати інформацію про підтвердження бронювання за телефоном лінії підтримки: + 38 (044) 334 43 04
Лінія підтримки працює щодня з 08:00 до 17:00.
*Рішення про бронювання військовозобов’язаних водіїв приймається згідно з Постановою КМУ від 03 березня 2022 року № 194.
Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 23 березня 2022 року о 12:38
22 березня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо спрощення ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону. Згідно з прийнятою постановою для ввезення гуманітарної допомоги з 23 березня потрібен лише один документ — декларація, яка заповнюється на митниці.
Також Уряд скасував список товарів, які визнавалися гуманітарною допомогою. Це означає, що можна ввезти всі легальні товари, які направляються в Україну як гуманітарна допомога, без будь-яких обмежень. Тепер не потрібно отримувати довідки від ВЦА чи інших органів влади, аби завести гуманітарний вантаж.
У декларації треба зазначити тільки відправника, одержувача, фактичне місце розвантаження, вид допомоги. Якщо це гуманітарна допомога державі Україна, то направити її можна на ОВА чи на профільне міністерство. Якщо конкретній громаді — треба вказати її одержувача.
Ознайомитися з повним текстом документа можна за посиланням: https://bit.ly/3tGuOet.
Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 22 березня 2022 року о 13:26
У ЦНАП українці знову можуть отримати будівельні послуги, зокрема, замовити:
Послуги доступні в ЦНАП таких областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Житомирська.
Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 22 березня 2022 року о 13:20
21 березня розпочалися виплати 6500 грн «єПідтримки».
Програма розрахована на людей із населених пунктів, де ведуться активні бойові дії.
Як отримати 6500 грн «єПідтримки»:
Кошти можна витрачати без обмежень і навіть знімати в банкоматах або переказувати на інші картки.
Зверніть увагу: сповіщення про зарахування коштів «єПідтримки» ви отримаєте від вашого банку. Воно не містить жодних посилань, а лише текстову інформацію.
Якщо отримаєте SMS-повідомлення від сторонніх відправників із проханням перейти за посиланням для отримання «єПідтримки» — не відкривайте його. Це чергове інтернет-шахрайство.
Міністерство соціальної політики України, опубліковано 21 березня 2022 року о 16:31
Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу.
Хто отримає допомогу?
Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку ВПО.
Як надаватиметься допомога?
Допомога надаватиметься у таких розмірах:
Виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.
Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.
Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.
Як отримати?
Перше, що потрібно зробити, якщо інформації про людину ще немає у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, — це стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку.
Наступним кроком — необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання.
Заяву з наступного тижня можна буде подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.
«До кінця тижня необхідні зміни будуть внесені до програмного забезпечення, також за цей час налагодимо диференціацію розмірів виплати в залежності від категорії особи, яка звертається. Отже, вже з початку наступного тижня можна звертатись з заявами на отримання допомоги», — поінформувала Марина Лазебна.
Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби порталу «Дія». Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.
Міністерство економіки України, опубліковано 21 березня 2022 року о 12:50
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою визначив порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги по безробіттю під час війни. Відтак громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку «Дія» та електронних сервісів Державної служби зайнятості.
У областях, де центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування допомоги, перерахування коштів буде здійснюватися АТ «Ощадбанк» на банківський рахунок заявника або шляхом переказу через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER».
Постанова Уряду також передбачає припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості в разі його відмови від виконання суспільно-корисних робіт. Тож не працевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.
20 березня Урядом прийнято Постанову № 330 «Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану».
Цим актом передбачено спрощений спосіб, тобто митний контроль та митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України здійснюється без справляння митних платежів, у тому числі податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного мита, шляхом подання декларантом митному органу попередньої митної декларації без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю, заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (крім державного експортного контролю) безпосередньо у пунктах пропуску через державний та митний кордон України.
Суб’єкт господарювання або громадянин, який прийняв рішення про застосування спрощеного способу, подає Державній митній службі відповідну заяву за формою, встановленою Державною митною службою (далі — заява), в паперовій або електронній формі. Заява в паперовій формі подається безпосередньо у пункті пропуску через митний кордон або до відповідної митниці.
Державній митній службі доручено забезпечити, що транспортні засоби, проходять митне оформлення та митний контроль, у разі наявності попередньої митної декларації у строк не більше десяти хвилин.
Також звертаємо увагу, що визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 9 березня 2022 р. № 236 «Деякі питання митного оформлення окремих товарів, що ввозяться на митну територію України у період дії воєнного стану».
Огляд новин підготував
Віктор Тимощук,
член правління Центру політико-правових реформ,
с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України