Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Зміни у системі надання адмінпослуг та новини зі сфери публічного адміністрування (21 – 27 березня)

Бер / 22
27
адмінопослуги новини

Пропонуємо вашій увазі добірку окремих новин та актів про зміни у системі адмінпослуг та інших питань зі сфери публічного адміністрування (за період 21 – 27 березня 2022).

Коротко про основні зміни

 • 6 500 гривень «єПідтримки»: Кабмін обмежив термін подання заявок.
 • Уточнено особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період воєнного стану.
 • Новий порядок ввезення бронежилетів, шоломів та інших матеріальних засобів для потреб Збройних Сил України — їх прирівняли до гуманітарної допомоги.
 • Уряд прийняв постанову про порядок збору та обліку інформації про пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно.
 • У Києві з 28 березня відновлюють роботу Центри надання адміністративних послуг.
 • Постанова КМУ «Деякі питання підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами в період дії воєнного стану на території України або окремих її місцевостях» від 25.03.2022 № 360.
 • Закон України «Про внесення змін до Законів України «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану» від 24.03.2022 (проект Закону № 7153).
 • Нагадування Головного сервісного центру МВС про корисний інформаційний портал.
 • Підвищено пенсійні гарантії для осіб, які входять у склад добровольчих формувань територіальних громад.
 • Комітет ВРУ з питань цифрової трансформації інформує щодо роботи ЦНАП — спеціальна мапа.
 • Тимчасово обмежено доступ до Реєстру з оцінки впливу на довкілля.
 • Роз’яснення ПФУ як отримати допомогу на поховання.
 • Уряд дозволив керувати вантажівками до 7,5 тонн власникам посвідчень водія категорії В.
 • Інформація Мінінфраструктури щодо оформлення заявки на перетин державного кордону водіям призовного віку 18-60 років.
 • Уряд спростив проходження гуманітарної допомоги в Україну з-за кордону.
 • У частині ЦНАП знову доступні будівельні послуги.
 • Почалися перші виплати 6500 грн «єПідтримки».
 • Внутрішньо переміщені особи отримають по 2 або 3 тисячі гривень допомоги на проживання.
 • Українці продовжуватимуть отримувати допомогу по безробіттю попри воєнний стан.
 • Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання відшкодування витрат на відрядження в межах України державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, в умовах воєнного стану» від 21.03.2022 № 345.
 • ДОДАТКОВО: перелік нових тематичних нормативно-правових актів, які не потрапили у попередній моніторинг

Детальніше

6 500 гривень «єПідтримки»: Кабмін обмежив термін подання заявок

УП, опубліковано 27 березня 2022 року

Кабмін визначив, що 31 березня 2022 року є останнім днем подання запитів для отримання допомоги в рамках програми «єПідтримка».

Про це йдеться в постанові уряду №3 67 від 26 березня.

«Установити, що останнім днем подання запитів (заявок) для отримання допомоги в рамках програми «єПідтримка» є 31 березня 2022 року», — ідеться в постанові.

Хто може отримати 6 500 грн:

 • ФОПи всіх груп, які сплатили ЄСВ за четвертий квартал 2021 року;
 • наймані працівники, за яких сплачений ЄСВ за четвертий квартал, крім працівників організацій, які отримують кошти з держбюджету;
 • ФОПи, які не перебувають у стані припинення діяльності, реорганізації або ліквідації.

Уточнено особливості виплати та доставки пенсій, грошових допомог на період введення воєнного стану

Пенсійний фонд України, опубліковано 27 березня 2022 року о 17:56

Уряд ухвалив постанову № 343, якою передбачено, що фінансування та виплата пенсій за квітень 2022 року на території, де проводяться бойові дії та які визначені Мінрегіоном з переліку, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 року № 204 «Про затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми «єПідтримка», особам, яким виплачується пенсія через їх поточні рахунки в банках або через АТ «Укрпошта», за датами виплати, визначеними Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством соціальної політики, здійснюється починаючи з 25 березня 2022 року в межах фінансових можливостей Пенсійного фонду України.

Крім того визначено, що неможливість (у тому числі технічна) доставки АТ «Укрпошта» пенсій, грошової допомоги на території, де проводяться бойові дії та які визначені Мінрегіоном, включаючи втрату відомостей на виплату пенсій, грошової допомоги, відсутність готівкових коштів, посвідчується відповідною військово-цивільною адміністрацією. Невиплачені суми пенсій, грошової допомоги включаються до виплати у наступних виплатних періодах.

Новий порядок ввезення бронежилетів, шоломів та інших матеріальних засобів для потреб Збройних Сил України — їх прирівняли до гуманітарної допомоги

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, опубліковано 27 березня 2022 року о 07:20

Уряд прийняв зміни до постанови «Деякі питання пропуску гуманітарної допомоги через митний кордон України в умовах воєнного стану». Прирівняли бронежилети і шоломи до гуманітарної допомоги. Тепер для їх провезення через кордон необхідна буде лише декларація.

Зміни до постанови значно спрощують ввезення наступних товарів:

 • пластини для бронежилетів;
 • переносні радіостанції не цивільного призначення;
 • безпілотні літальні апарати;
 • квадрокоптери не цивільного призначення;
 • біноклі;
 • оптичні труби;
 • монокуляри не цивільного призначення;
 • коліматорні приціли;
 • оптичні приціли;
 • тепловізори;
 • прилади нічного бачення.

Тепер для перевезення цих товарів необхідний лише гарантійний лист кінцевого користувача.

Уряд прийняв постанову про порядок збору та обліку інформації про пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно

Телеграм-канал Дениса Шмигаля, опубліковано 26 березня 2022 року о 21:04

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що 26 березня Уряд прийняв постанову про порядок збору та обліку інформації про пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій нерухоме майно через портал та застосунок «Дія».

Уже за тиждень після набрання постановою чинності кожен українець, чию домівку зруйнувала війна, зможе через «Дію» надіслати повідомлення й зафіксувати факт пошкоджень, аби мати можливість підрахувати збитки й оцінити, скільки коштів потрібно Україні на відбудову.

«Все відбудуємо: кожен дім, кожну квартиру, кожну вулицю кожного постраждалого міста. І цей процес починається вже зараз — зі збору інформації та фіксації збитків».

У Києві з 28 березня відновлюють роботу Центри надання адміністративних послуг

УП, опубліковано 26 березня 2022 року

Сайт Київської міської військової адміністрації інформує, що буде проводитися видача вже готових документів та надання консультацій із загальних питань.

ЦНАП працюватимуть з 10:00 до 16:00.

Інформацію щодо роботи ЦНАП, готовності та можливості отримання ID-картки, закордонного паспорта, посвідок на постійне та тимчасове проживання, поданих через ЦНАП, можна отримати за телефонами: 044 202 60 38 та 044 202 60 39.

Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами в період дії воєнного стану на території України або окремих її місцевостях» від 25.03.2022 № 360

Серед іншого установлено, що в період дії правового режиму воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях:

 • обмін посвідчення водія та отримання його в разі заміни, втрати або викрадення здійснюється без подання до територіальних органів з надання сервісних послуг МВС відповідної медичної довідки встановленого зразка;
 • право на керування транспортними засобами категорій С, С1 надається особам, які мають посвідчення водія категорії В і навички керування транспортними засобами відповідної категорії більше трьох років протягом останнього часу, пройшли перепідготовку з практичного керування транспортними засобами за встановленими програмами та склали практичний іспит на право керування транспортними засобами категорій С, С1.

24 березня 2022 року Верховна Рада України на пленарному засідання прийняла чергові закони воєнного часу, у тому числі —

«Про внесення змін до Законів України «Про центральні органи виконавчої влади» та «Про правовий режим воєнного стану» щодо забезпечення керованості державою в умовах воєнного стану» (проект Закону №7153)

Текст ще не оприлюдено. Але за повідомленнями народних депутатів у законопроекті йдеться й про роботу ЦНАП та особливості надання адмінпослуг у період воєнного часу.

Нагадування Головного сервісного центру МВС про корисний інформаційний портал

ФБ ГСЦ МВС, опубліковано 23 березня 2022 року о 13:16

На порталі http://www.hscmvs.com/ є найактуальніша інформацію під час воєнного стану щодо

 • відкритих сервісних центрів МВС;
 • графіка роботи;
 • послуг.

У розділі «Актуальні питання» є відповіді на нагальні питання.

Підвищено пенсійні гарантії для осіб, які входять у склад добровольчих формувань територіальних громад

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 24 березня 2022 року о 14:07

Особи, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад, мають право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для військовослужбовців з числа учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни.

У разі загибелі осіб, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад, під час виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони України, членам їх сімей також надано право на підвищені норми пенсійного забезпечення, які передбачені для членів сімей загиблих військовослужбовців.

Крім цього, особам, які входять в склад добровольчих формувань територіальних громад та беруть безпосередню участь у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, надано право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення чоловіками 55 років, жінками — 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Ці зміни набрали чинності з 21 березня 2022 року відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення норм, що регулюють питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни та членами сімей загиблих Захисників і Захисниць України, та надання їм соціальних гарантій» від 15 березня 2022 року № 2121-IX.

Комітет ВРУ з питань цифрової трансформації інформує щодо роботи ЦНАП — спеціальна мапа

Верховна Рада України, опубліковано 23 березня 2022 року о 16:46

Пропонується скористатися мапою, що показує ЦНАП, які працюють https://cutt.ly/ZSAec8x

На мапі можна знайти найближчий відкритий центр, дізнатися графік його роботи та контактний номер.

Як скористатися?

 • Через смартфон: виберіть вашу область та населений пункт у спадному списку.
 • Через комп’ютер: натисніть на вашу область та зелену позначку ЦНАП на мапі.

Тимчасово обмежено доступ до Реєстру з ОВД

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, опубліковано 23 березня 2022 року о 23:57

Для безпеки даних, які містяться у Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля, та недопущення будь-яких несанкціонованих дій з інформацією реєстру з боку країни-агресора, наразі тимчасово обмежено доступ до Реєстру з ОВД.

Звертається увага суб’єктів господарювання та користувачів Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля: для відновлення доступу до інформаційної системи з ОВД необхідно надіслати до Міндовкілля відповідний лист за зразком: https://bit.ly/3ww2hdb на електронну адресу: dostup.reiestr@gmail.com.

Роз’яснення ПФУ як отримати допомогу на поховання

Пенсійний фонд України, опубліковано 23 березня 2022 року о 18:06

У разі смерті пенсіонера допомога на поховання виплачується у розмірі двомісячної пенсії померлого тим особам, які здійснили поховання. Якщо померла особа була «військовим» пенсіонером, то особі, яка здійснила поховання, виплачується допомога у розмірі тримісячної пенсії, але не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Допомога на поховання не виплачується, якщо поховання пенсіонера здійснено за рахунок держави.

Для отримання допомоги на поховання необхідно звернутися до діючого сервісного центру Пенсійного фонду України. Перелік сервісних центрів за посиланням: https://bit.ly/3isE0MU

Особа, яка звертається по допомогу на поховання, подає такі документи:

 • документ що посвідчує особу заявника;
 • заяву про виплату допомоги на поховання;
 • витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання або довідку про смерть пенсіонера.

Строк звернення за отриманням допомоги на поховання пенсіонера не обмежується.

Уряд дозволив керувати вантажівками до 7,5 тонн власникам посвідчень водія категорії В

Міністерство внутрішніх справ України, опубліковано 23 березня 2022 року о 18:01

Уряд прийняв рішення, яким дозволив керувати вантажівками до 7,5 тонн власникам посвідчень водія категорії В.

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 22 березня 2022 р. № 348 вніс зміни до попередньої постанови КМУ від 3 березня 2022 р. № 184 «Деякі питання допуску водіїв до керування транспортними засобами», доповнивши її додатковим пунктом 1.1 такого змісту:

«1.1. Установити, що у період воєнного стану до керування транспортними засобами категорії С, С1 на території України допускаються особи, які мають посвідчення водія категорії В».

Інформація Мінінфраструктури щодо оформлення заявки на перетин державного кордону водіям призовного віку 18-60 років

Міністерство інфраструктури України, опубліковано 23 березня 2022 року о 17:39

Міністерство інфраструктури надає інформацію щодо процедури оформлення заявки на перетин державного кордону водіям призовного віку 18-60 років

Рішення про бронювання військовозобов’язаних водіїв, приймають*:

 • Міністерство інфраструктури України;
 • обласні військові адміністрації або Київська міська військова адміністрація.

Перевізник може на власний розсуд обрати будь-який з цих органів для звернення. Усі вищезазначені органи мають однакові повноваження та доступ до спільної з Державною прикордонною службою бази даних.

Звернення до Мінінфраструктури формується у п’ять простих кроків:

 1. завантажити та заповнити усі без винятку поля форми, зразок за посиланням: bit.ly/3JAArAe
 2. роздрукувати, поставити підпис та печатку
 3. сфотографувати або зробити скан-копію у форматі pdf
 4. відправити на електрону адресу zmiu98916@gmail.com у форматі word та pdf
 5. заповнити опитувальник за посиланням: bit.ly/357zXTe

Важливо! Дозвіл на перетин кордону може бути наданий лише військовозобов’язаним:

 • водіям, які здійснюють перевезення для потреб Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також медичних вантажів та вантажів гуманітарної допомоги;
 • працівникам підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці;

Для уникнення простою в пункті пропуску, бажано перед початком рейсу отримати інформацію про підтвердження бронювання за телефоном лінії підтримки: + 38 (044) 334 43 04

Лінія підтримки працює щодня з 08:00 до 17:00.

*Рішення про бронювання військовозобов’язаних водіїв приймається згідно з Постановою КМУ від 03 березня 2022 року № 194.

Уряд спростив проходження гуманітарної допомоги в Україну з-за кордону

Міністерство у справах ветеранів України, опубліковано 23 березня 2022 року о 12:38

22 березня Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо спрощення ввезення гуманітарної допомоги з-за кордону. Згідно з прийнятою постановою для ввезення гуманітарної допомоги з 23 березня потрібен лише один документ — декларація, яка заповнюється на митниці.

Також Уряд скасував список товарів, які визнавалися гуманітарною допомогою. Це означає, що можна ввезти всі легальні товари, які направляються в Україну як гуманітарна допомога, без будь-яких обмежень. Тепер не потрібно отримувати довідки від ВЦА чи інших органів влади, аби завести гуманітарний вантаж.

У декларації треба зазначити тільки відправника, одержувача, фактичне місце розвантаження, вид допомоги. Якщо це гуманітарна допомога державі Україна, то направити її можна на ОВА чи на профільне міністерство. Якщо конкретній громаді — треба вказати її одержувача.

Ознайомитися з повним текстом документа можна за посиланням: https://bit.ly/3tGuOet.

У частині ЦНАП знову доступні будівельні послуги

Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 22 березня 2022 року о 13:26

У ЦНАП українці знову можуть отримати будівельні послуги, зокрема, замовити:

 • будівельний паспорт забудови земельної ділянки
 • містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки
 • подання або внесення змін до повідомлення про початок підготовчих та будівельних робіт
 • реєстрацію декларації про готовність об’єкта до експлуатації

Послуги доступні в ЦНАП таких областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Житомирська.

Почалися перші виплати 6500 грн «єПідтримки»

Міністерство цифрової трансформації України, опубліковано 22 березня 2022 року о 13:20

21 березня розпочалися виплати 6500 грн «єПідтримки».

Програма розрахована на людей із населених пунктів, де ведуться активні бойові дії.

Як отримати 6500 грн «єПідтримки»:

 • відкрийте спеціальну картку в одному з банків-партнерів, якщо у вас досі її немає
 • зайдіть у «Дію» та натисніть — Послуги — «єПідтримка» — Отримати допомогу

Кошти можна витрачати без обмежень і навіть знімати в банкоматах або переказувати на інші картки.

Зверніть увагу: сповіщення про зарахування коштів «єПідтримки» ви отримаєте від вашого банку. Воно не містить жодних посилань, а лише текстову інформацію.

Якщо отримаєте SMS-повідомлення від сторонніх відправників із проханням перейти за посиланням для отримання «єПідтримки» — не відкривайте його. Це чергове інтернет-шахрайство.

Внутрішньо переміщені особи отримають по 2 або 3 тисячі гривень допомоги на проживання

Міністерство соціальної політики України, опубліковано 21 березня 2022 року о 16:31

Внутрішньо переміщені особи, які змушені були покинути місце постійного проживання у зв’язку з широкомасштабним вторгненням російської федерації в Україну, отримають допомогу на проживання від держави у розмірі 3000 гривень на кожну дитину або людину з інвалідністю, та у розмірі 2000 гривень на кожну іншу особу.

Хто отримає допомогу?

Допомогу отримають люди, які перемістилися з тимчасово окупованої території у Автономній Республіці Крим і м. Севастополі, а також з територій активних бойових дій, які визначені в переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України від 6 березня 2022 р. № 204, і отримали довідку про перебування на обліку ВПО.

Як надаватиметься допомога?

Допомога надаватиметься у таких розмірах:

 • для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 гривень на місяць;
 • для інших осіб — 2000 гривень на місяць.

Виплата допомоги здійснюється через Ощадбанк на банківський рахунок (за стандартом IBAN), який отримувач вказав у заяві на допомогу.

Допомога надається щомісячно з місяця звернення на весь період введення воєнного стану плюс один місяць після його припинення чи скасування.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Як отримати?

Перше, що потрібно зробити, якщо інформації про людину ще немає у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, — це стати на облік як внутрішньо-переміщена особа та отримати відповідну довідку.

Наступним кроком — необхідно подати заяву на отримання допомоги на проживання.

Заяву з наступного тижня можна буде подати до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг.

«До кінця тижня необхідні зміни будуть внесені до програмного забезпечення, також за цей час налагодимо диференціацію розмірів виплати в залежності від категорії особи, яка звертається. Отже, вже з початку наступного тижня можна звертатись з заявами на отримання допомоги», — поінформувала Марина Лазебна.

Також після необхідних доопрацювань подати заяву можна буде через програмні засоби порталу «Дія». Орієнтовно доопрацювання буде завершено до кінця місяця.

Українці продовжуватимуть отримувати допомогу по безробіттю попри воєнний стан

Міністерство економіки України, опубліковано 21 березня 2022 року о 12:50

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, якою визначив порядок реєстрації безробітних, нарахування та виплату допомоги по безробіттю під час війни. Відтак громадяни можуть скласти заяву про надання статусу безробітного, призначення допомоги чи припинення реєстрації за допомогою порталу або мобільного додатку «Дія» та електронних сервісів Державної служби зайнятості.

У областях, де центри зайнятості не можуть забезпечити фінансування допомоги, перерахування коштів буде здійснюватися АТ «Ощадбанк» на банківський рахунок заявника або шляхом переказу через міжнародну платіжну систему «MY TRANSFER».

Постанова Уряду також передбачає припинення реєстрації безробітного в центрі зайнятості в разі його відмови від виконання суспільно-корисних робіт. Тож не працевлаштовані українці, які отримують державну допомогу, зобов’язані брати участь у таких роботах на вимогу військового командування або органів місцевого самоврядування.

Постанова Кабінету Міністрів України Деякі питання відшкодування витрат на відрядження в межах України державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів, в умовах воєнного стану від 21.03.2022 № 345

ДОДАТКОВО

Перелік нових тематичних нормативно-правових актів, які не потрапили у моніторинг за період 13 – 20 березня 2022 (у зв’язку із часом на офіційне оприлюднення текстів)

Спрощено ввезення транспортних засобів з-за кордону

20 березня Урядом прийнято Постанову № 330 «Деякі питання здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, в умовах воєнного стану».

Цим актом передбачено спрощений спосіб, тобто митний контроль та митне оформлення товарів, зокрема транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України здійснюється без справляння митних платежів, у тому числі податку на додану вартість, акцизного податку, ввізного мита, шляхом подання декларантом митному органу попередньої митної декларації без проведення митного огляду, без застосування фітосанітарного контролю, заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності (крім державного експортного контролю) безпосередньо у пунктах пропуску через державний та митний кордон України.

Суб’єкт господарювання або громадянин, який прийняв рішення про застосування спрощеного способу, подає Державній митній службі відповідну заяву за формою, встановленою Державною митною службою (далі — заява), в паперовій або електронній формі. Заява в паперовій формі подається безпосередньо у пункті пропуску через митний кордон або до відповідної митниці.

Державній митній службі доручено забезпечити, що транспортні засоби, проходять митне оформлення та митний контроль, у разі наявності попередньої митної декларації у строк не більше десяти хвилин.

Також звертаємо увагу, що визнано такою, що втратила чинність, постанову КМУ від 9 березня 2022 р. № 236 «Деякі питання митного оформлення окремих товарів, що ввозяться на митну територію України у період дії воєнного стану».

Читайте також попередні огляди

Огляд новин підготував
Віктор Тимощук,
член правління Центру політико-правових реформ,
с.н.с. Інституту держави і права ім. В.М.Корецького НАН України

Версія для друку

коментарі