Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Про «революційні зміни в сервісних центрах» з отриманням посвідчення водія

Тра / 23
04

МВС знову в пошуку. Ще зовсім недавно дійсно з якогось дива в МВС розмежували на послідовні етапи теоретичну підготовку, а тільки потім — практику. Тобто ускладнили. Тепер, на щастя, концепція змінилася. Є слушні ідеї, як-от можливість вивчення теоретичної частини ПДР самостійно. Але є й ідея, що здається досить сумнівною. Зокрема, замість 148 «сервісних центрів» залишиться 55.

На мій погляд, при такому підході корупційні ризики зростають. Якщо кількість точок доступу до цієї базової групи послуг зменшується втричі, то «ціна питання» теж зростає пропорційно. Адже прямі витрати (на дорогу, втрачений робочий час тощо) збільшуються.

Хочеться запитати, чому питання підготовки та іспитів не «приватизувати» повністю. Якщо автошколи готують водіїв, то нехай приймають іспити й несуть 100 % відповідальності за підготовку водія. МВС тоді має дбати тільки за чесну акредитацію автошкіл.

Без «подвійних» іспитів відповідальність школи кристалізується, а функція держави тоді полягатиме в інспектуванні і шкіл, і водіїв (вже на дорозі).

Ще варіант — теоретичний іспит можна взагалі здавати в ЦНАП. Для привернення уваги додаю фото, зроблене в одному з аналогів канадських ЦНАП більш як 10 років тому. Канадієць може без попередження прийти в такий ЦНАП і скласти теоретичний іспит за 20 хвилин. І ще й зір у Вас перевірять, не виходячи з приміщення.

Мабуть, у ситуації, коли точок доступу до послуг стає не 50, а 500, і корупційні ризики суттєво зменшуються.

Але це ще трошки інша концепція. Менше держави. Більше довіри, зокрема до публічних службовців. Чому б МВС не розглянути ще такий варіант?

Віктор Тимощук, 
член правління Центру політико-правових реформ

Джерело: Фейсбук-сторінка автора

Версія для друку

коментарі