Стажери Центру політико-правових реформ долучилися до обговорення, як можна було б посилити впливовість та результативність роботи аналітичних центрів у непростих умовах сьогодення.
В умовах війни це найперші риси, які мають бути притаманні аналітичним центрам (АЦ). Важливо не припиняти діяльність, а продовжувати продукувати корисні продукти, напрацювання, але при цьому надавати їм більш актуальних тем та форм. Кожен напрямок роботи й дослідження АЦ наразі відчуває помітні зміни й у пошуці нових шляхів розвитку.
Для аналітичних центрів важливими є:
Доречно було б розробити план подальших дій, продумати шляхи адаптації до нових умов, зрозуміти, чи є можливість проводити дослідження, та перерозподілити обов’язки й сфери відповідальності серед працівників, оскільки воєнний час диктує інші умови роботи.
Бути почутим, донести експертну думку, презентувати корисні результати діяльності: під час війни в цьому виникає ще більша потреба.
Держава має завдання швидко адаптувати політику під умови воєнного стану, й потреба в якісних законопроєктах, експертизі питання — тільки зростає. Тому комунікація з органами державної влади надважлива, щоб спільно продукувати якісні зміни.
В умовах війни люди стали ще більшими заручниками інформаційного середовища, тому комунікація з цільовими аудиторіями через соціальні мережі та сайт дає можливість не залишити корисні напрацювання «на полиці», а презентувати їх та донести до слухачів, глядачів, читачів.
Так само важливо експертам більше виступати в ЗМІ, адже потік новин зростає, і для широкої аудиторії складніше справлятися з емоціями, аналізувати контент і прогнозувати «користь» для України чи «зраду» від тієї чи іншої дії влади, міжнародної спільноти тощо.
Саме в цьому випадку публічність експертів в інформаційному просторі
Рекомендовано також узгодити контент-план для соціальних мереж та сайтів: це може допомогти аналітичним центрам ефективніше перейти в режим роботи онлайн.
Важливо донести інформацію до максимальної кількості донорських структур про те, що війна — це не зупинка всього, а новий поштовх, актуальність роботи не втрачена, а зберігається чи зростає.
З боку державних структур було б доречно призначити відповідальних осіб за надання дозволених даних та інформації представникам АЦ / ГО, оскільки зараз люди дізнаються левову частку інформації від організацій громадянського суспільства.
Пропозиції підготували
Вероніка Приходько та Богдана Жовтобрюх,
студентки Відкритого Університету Реформ