Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Громадський сектор і владно-громадська взаємодія під час війни: підсумки березня

Кві / 23
05

17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора путіна, якого підозрюють у скоєнні воєнних злочинів в Україні. Також видано ордер на арешт дитячого омбудсмена росії марії львової-бєлової.

У МКС заявили, що путін і бєлова, «ймовірно, несуть відповідальність за воєнний злочин незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України на територію Росії» з 24 лютого 2022 року.

Допомога світу у протистоянні України російській агресії продовжується. Так, Євросоюз продовжив санкції проти Росії ще на шість місяців.

На національному рівні триває робота з правового врегулювання питань допомоги українцям, які постраждали внаслідок воєнних дій. Президент 17 березня підписав Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України». Кабінет Міністрів ухвалив рішення про реалізацію експериментального проєкту щодо надання окремих соціальних послуг найбільш вразливим категоріям громадян.

В березні ворог продовжив тероризувати цивільне населення південних областей. Особливо потерпають від ракетного терору Запорізька та частина лівобережжя Херсонщини, окупованої ворогом. Тому основні напрями роботи обласних військових адміністрацій півдня України спрямовані на:

Гуманітарна та волонтерська допомога південним регіонам держави триває. Попри виклики окупації, ОГС продовжують надавати життєво важливу допомогу найбільш уразливим мешканцям Херсонщини. Цей регіон отримує допомогу з різних куточків світу та України. Триває підтримка вимушених переселенців з боку міжнародних донорів та громадського сектору держави. 11 березня волонтерський центр «Гостинна хата» отримав сертифікат як «Найбільший волонтерський центр в Одесі». Центр роздав за часів війни 1 мільйон кілограмів допомоги. Спеціалісти Національного реєстру підрахували, що це близько 30-50 вагонів допомоги, яку волонтери роздали постраждалим.

Громадський сектор у своїй діяльності все частіше ставить собі запитання української ідентичності, майбутнім відновленням та розвитком міст і містечок після перемоги, розвитком бізнесу.

Розуміючи суспільний запит і потребу узгодженої візії ідентичності та стратегії відновлення Херсонщини, ГО «Громадський центр “Нова генерація”» організувала 3-4 березня в Одесі Форум «Степ і воля: якою буде Херсонщина після звільнення». Учасниками та учасницями заходу стало широке експертне середовище, волонтери та волонтерки, представники та представниці громадянського суспільства, бізнесу, медіа та місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування. Разом вони працювали над баченням відновлення Херсонщини, ідентичністю краю та формуванням спільних цілей і проєктів.

Ближча та довгострокова перспективи розвитку Одеси стали предметом дискусії, що відбулась під час Public Talk з депутатами Одеської міської ради, експертами, громадськими діячами, журналістами та зацікавленими жителями 9 березня, який організувала та провела Одеська обласна організація «Комітет виборців України» у межах громадської кампанії «Атестація депутатів місцевих рад».

28 березня Центр спільних дій оприлюднив дослідження громадських ініціатив, які виникли після 24 лютого 2022 року. Дослідження аналізує, які напрями волонтерства були найпопулярнішими серед громадських ініціатив, із ким вони найактивніше співпрацювали, чому частина припинила свою діяльність, які формати ініціатив у результаті виявилися найбільш дієвими. Ці дані дозволяють зрозуміти, як низовий громадський рух став активним, організованим та масовим.

ОГС спільно з урядовими структурами продовжують роботу над розробкою Модельного статуту для громадських організацій, долучаються до обговорення важливих урядових ініціатив, гостро реагують на виклики певних законодавчих проєктів.

В березні оприлюднені результати низки соціологічних досліджень.

За результатами соціологічного опитування, проведеного Центром Разумкова, майже всі жителі України вірять, що перемога над російськими терористами буде здобута. Водночас переважна кількість українців вважає, що перемога повинна бути комплексною – з поверненням на кордони 1991 року й знищенням армії ворога.

Змінюється ставлення громадян України до питань культури, мови, ідентичності. Також українці змінюють своє ставлення до історичних подій та персон. Тому все більше вулиць в містах і громадах Півдня України отримують імена діячів українського визвольного руху, вітчизняних письменників, героїв російсько-української війни.

Детальніше – у добірці новин та повідомлень.

Національні аспекти забезпечення владно-громадської взаємодії під час воєнного стану

Напрями роботи обласних військових адміністрацій Півдня України

Волонтерська військова та гуманітарна допомога

Громадський сектор в умовах війни

Суспільна думка (за даними соціологічних опитувань) та дослідження ОГС

Версія для друку

коментарі