Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки квітня

Тра / 23
04
image

Дайджест новин та подій від регіональної координаторки Мережі UPLAN Ольги Мірошник.

Законодавчий процес

Найважливішою подією для місцевого самоврядування можна назвати прийняття Верховною Радою України в цілому законопроєкту «Про службу в органах місцевого самоврядування» (№ 6504), над яким фахівці працювали весь квітень.

Важливість законопроєкту прокоментував Віталій Безгін, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування. Він назвав його одним із найбільш масштабних законопроєктів у сфері місцевого самоврядування. Проєкт важливий як для реформи децентралізації, так і для євроінтеграції у сфері публічної служби (більше новин про законопроєкт).

Основними положеннями законопроєкту є:

  • Захист працівників та гарантований нижній показник зарплати.
  • Прозора процедура конкурсного відбору.
  • Прозоре кар’єрне зростання та робота основана на KPi.
  • Деполітизація процесів управління.
  • Прозорість та обов’язок оприлюднення премій.

Верховна Рада прийняла чергові податкові новації (законопроєкт № 7632) щодо звільнення від cплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно.

Науковці пропонують вдосконалити законодавство України у сфері муніципального права, зокрема:

  • доопрацювати проєкт Закону України «Про внесення змін до Виборчого кодексу України щодо гарантованого включення до виборчих списків учасників бойових дій» № 7405;
  • скасувати Постанову Верховної Ради України «Про затвердження Положення про загальні збори громадян за місцем проживання в Україні» № 3748-XII від 17 грудня 1993 року;
  • ухвалити проєкт Закону України № 5512 «Про місцевий референдум».

Законотворчий процес у місцевому самоврядуванні — особлива думка: Цікаву пропозицію висловив Андрій Садовий, Львівський міський голова, голова Палати місцевих влад Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України під час засідання Президії Конгресу.

Він зазначив, що законодавчі основи для вирішення проблем місцевого самоврядування спершу мають обговорюватися з представниками органів місцевого самоврядування, а вже потім приступати до розробки тих чи інших законопроєктів, і тільки після обговорень місцеве самоврядування визначить їхню необхідність. За його словами, іноді місцеве самоврядування з подивом дізнається про реєстрацію проєктів законів, прийняття яких матиме вплив на його роботу.

Важливі заходи для місцевого самоврядування

19-20 квітня в Києві відбувся Міжнародний саміт міст та регіонів у межах Конгресу місцевих та регіональних влад, на якому виступив Володимир Зеленський.

Близько трьох десятків країн світу, найвищі посадові особи, представники місцевого самоврядування, міст і регіонів України в ході Міжнародного саміту задекларували готовність спільними зусиллями допомагати в розбудові мирного, демократичного майбутнього України для забезпечення міжнародної безпеки й стабільності всього світу.

У межах заходу підписано 11 угод про співпрацю між українськими та європейськими містами й регіонами. Також представники понад 30 країн світу, Ради Європи та Європейського комітету регіонів підписали на Саміті Декларацію, яка засуджує війну Російської Федерації проти України. Партнери висловили готовність підтримувати Україну в боротьбі за свою незалежність стільки, скільки це буде необхідно, а також висловили повну підтримку громадам і регіонам України в процесі їхньої відбудови та на шляху економічного, соціального й культурного розвитку.

Другим важливим заходом для МС був Форум громад, який відбувся 28 квітня. Учасники форуму наголосили, що до самої перемоги одним із основних завдань України є забезпечення стійкості та ефективності місцевої влади — органів місцевого самоврядування та військових адміністрацій. На місцях мають використовувати всі наявні ресурси, шукати можливості для розвитку, надавати всі необхідні людям послуги.

Методична допомога та пропозиції навчання від партнерів і донорів

Допомога від проєкту U-LEAD:

Детальніше — у добірці новин та повідомлень.

Новини законодавчого регулювання процесів реформи децентралізації та місцевого самоврядування

Новини

Рекомендації, поради, досвід громад

Дайджести роботи громад

Матеріал підготувала Ольга Мірошник
Голова Правління Фонду Місцевої Демократії,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Харківському регіоні

Версія для друку

коментарі