Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Місцеве самоврядування та реформа децентралізації в умовах війни: підсумки жовтня

Лис / 22
03

Дайджест новин та подій, що визначають діяльність місцевого самоврядування під час воєнного стану, від регіональної координаторки Мережі UPLAN Ольги Мірошник.

Через ворожі обстріли енергетичної інфраструктури ситуація з електропостачанням в Україні є критичною. Щоб стабілізувати ситуація важливим є термінове скорочення споживання електроенергії. Так, Президент України Володимир Зеленський звернувся до голів ОТГ із закликом ощадливо ставитися до енергоспоживання в публічному просторі.

Попри вжиття стабілізаційних заходів, у багатьох містах і районах застосовуються графіки планових відключень, що насамперед негативно впливає на діяльність місцевого самоврядування.

Верховна Рада зберегла фінансову незалежність місцевого самоврядування. Парламент України відхилив у законопроєкті №8027 поправку №191, яка б заборонила місцевим радам перераховувати кошти з бюджету в бюджет, одна одній, та без погодження Кабміну. На скасуванні поправки наполягало Правління Асоціації міст України.

Місцеві бюджети повністю виключили з системи надання компенсації за розміщення ВПО. У період з 1 жовтня 2022 по 31 березня 2023 року сума компенсації визначена на рівні 30 гривень за кожен людино-день. Постановою №1094 уряд вніс зміни до Порядку компенсації витрат за тимчасове розміщення (перебування) внутрішньо переміщених осіб.

Національного агентства України з питань державної служби опублікувало роз’яснення щодо призначення осіб на посади в органи місцевого самоврядування у період дії воєнного стану.

Представники громадського суспільства разом з народними депутатами підготували законопроєкт № 7283 щодо внесення змін до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування та презентували його 27 жовтня.

На думку авторів, ухвалення законопроєкту сприятиме розвитку громадянського суспільства та участі громадян в процесах ухвалення рішень на місцевому рівні. Це підвищить відкритість та прозорість діяльності органів місцевого самоврядування, забезпечить ефективну співпрацю ОМС і мешканців громад. А також сприятиме ефективному витрачанню ресурсів ОМС.

Детальніше – у добірці новин та повідомлень.

Новини законодавчого регулювання процесів реформи децентралізації та місцевого самоврядування

Фінансові новини в місцевому самоврядуванні

Новини, події, методичні рекомендації

Статті та публікації для місцевого самоврядування

Матеріал підготувала Ольга Мірошник
Голова Правління Фонду Місцевої Демократії,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Харківському регіоні

 

Версія для друку

коментарі