Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Судівництво: підсумки жовтня

Лис / 22
01

Дайджест новин та подій від регіональної координаторки Мережі UPLAN Христини Тибінки.

Щодо діяльності під час війни

За період війни ухвалено та надіслано до Єдиного державного реєстру судових рішень 2 977 567 рішень.

Суди просять дозволити розглядати справи без аудіо- та відеофіксації в умовах відключення електроенергії, оскільки в умовах ракетних ударів по енергетичних об’єктах судочинство стає дедалі неефективним.

Показники роботи Верховного суду та судової системи можна переглянути у відеооглядах:

Дослідження

У межах інформаційної кампанії «Твоя безпека – наша робота» за сприяння Консультативної місії ЄС (КМЄС) в Україні було проведено дослідження, за результатами якого 74% опитаних бояться збройного нападу як найнебезпечнішого наслідку відсутності охорони в суді. Водночас тільки 29% респондентів знають про існування та діяльність Служби судової охорони.

84% опитаних представників(-ць) судів, медіа, правничої та правозахисної спільнот вважають, що важливо публічно висвітлювати судові процеси, пов’язані з війною в Україні. ГО «Вектор прав людини» та Рада суддів України презентували результати дослідження «Комунікація судовою владою справ, пов’язаних з війною».

Кадрові питання

3 жовтня збори суддів Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду за результатами голосування не змогли звільнити суддю Львова Б. Ю. з посади голови Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду.

5 жовтня Всеволод Князєв видав наказ про відрахування Львова Богдана Юрійовича зі штату Верховного Суду на підставі інформації Служби безпеки України, у якій Служба безпеки України підтвердила наявність у Львова Б. Ю. громадянства російської федерації за даними реєстрів рф.

Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 6 жовтня 2022 року затвердила перелік кандидатів, які беруть участь у конкурсі на зайняття посади члена ВККС. У конкурсі на посади членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України бере участь 301 правник, або 19 осіб на місце. Як зазначив голова Конкурсної комісії Тед Зажечни, з вже затвердженого списку допущених кандидатів, на підставі аналізу їх мотиваційних листів до співбесід із членами Конкурсної комісії буде допущено лише 64 кандидати.

Детальніше – у добірці новин та повідомлень.

Новини

Статті, інтерв’ю, інформаційні матеріали

Судова практика та рішення

Матеріал підготувала Христина Тибінка,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Львівський області

Версія для друку

коментарі