Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Дайджест новин та подій від регіональної координаторки Мережі UPLAN Христини Тибінки.

Щодо діяльності під час війни

У грудні Харківський районний суд Харківської області відновив здійснення правосуддя.

Відновлено доступ до відомостей з Єдиного державного реєстру в електронній формі шляхом безоплатного пошуку та формування витягу. Однак доступ до порталу електронних сервісів надається виключно за умови ідентифікації особи, яка бажає отримати такі відомості. З використанням засобів електронної ідентифікації з середнім або високим рівнем довіри (кваліфікованим або удосконаленим електронним підписом).

Українські суди у листопаді ухвалили 15 вироків за державну зраду та колабораційну діяльність. Ще 7 вироків стосуються пропаганди війни. Серед засуджених — як цивільні мешканці, що пішли на співпрацю з росіянами, так і представники незаконних збройних формувань «ЛНР», «ДНР». Частина з них — військові, яких взяли в полон під час звільнення Харківщини у вересні цього року.

23 грудня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення зміни до пункту 3-1 розділу XII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про судоустрій і статус суддів” щодо територіальної юрисдикції місцевих судів на території України до прийняття закону щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів» від 1 грудня 2022 року № 2808–IX. 

Закон регулює питання діяльності місцевих судів. Зокрема, він визначає, що до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв’язку з утворенням (ліквідацією) районів, відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження в межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17 липня 2020 року № 807-IX. Але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України.

Показники роботи Верховного суду та судової системи можна переглянути у відеооглядах:

28.11.2022 – 02.12.2022: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1355539/

19.12.2022 – 23.12.2022: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1363579/

Фінансування 

Як в судах і в органах судової влади у 2022 році нараховувались стимулюючі виплати – розповіли у  Раді суддів.

Кадрові питання

Головою Касаційного господарського суду ВС обрано Ларису Рогач.

7 грудня, на спеціальному пленарному засіданні Конституційний Суд України розглянув питання щодо звільнення суддів КСУ Ірини Завгородньої, Сергія Саса та Ігоря Сліденка з посади судді Конституційного Суду України у відставку на підставі поданих ними заяв.

Детальніше — у добірці новин та повідомлень.

Новини

Статті, інтерв’ю, інформаційні матеріали

Судова практика та рішення

Матеріал підготувала Христина Тибінка,
регіональна координаторка Громадської мережі публічного права
та адміністрації UPLAN у Львівський області

Версія для друку

коментарі