Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Заходи запобігання та протидії корупції в органах поліції

Жов / 19
30
image

Заходи попередження та протидії корупції в поліції, на думку харківського експерта Мережі UPLAN Олександра Ханя, мають бути системними.

Першим етапом має стати визнання самою поліцією існуючої проблеми на рівні кожного окремого підрозділу. Радянські традиції у поліції щодо замовчування чи приховування керівниками підрозділів випадків корупції перед вищим керівництвом та суспільством мають на меті сформувати виключно позитивний образ свого підрозділу, де корупції не може бути апріорі. Така психологія керівництва завідомо блокує реалізацію боротьби з корупцією та призводять до того, що корупціонер у кращому випадку втратить свою посаду та не понесе реального кримінального покарання. З іншого боку, такі дії є сигналом для інших, що корупція є допустимою, бо є шанс уникнути реальної відповідальності. Отже, політична воля керівництва поліції на подолання корупції — перший необхідний крок.

Другим важливим кроком слід вважати ефективний та прозорий відбір кадрів на службу в поліцію: із застосуванням тестувань, поліграфа, детального дослідження минулого кандидата.

Третій крок — встановлення гідних умов праці (матеріально-технічне забезпечення підрозділів), рівня заробітної плати вище середньої по країні та соціального забезпечення.

Четвертий крок — запуск механізму невідворотності покарання за корупцію.

Ці кроки повинні стати основою подолання корупції в поліції, без їх реалізації всі інші заходи (як то освіта, пропаганда, ротації, декларування, тощо) будуть мати лише косметичний характер.

Детальніше про заходи запобігання та протидії корупції в органах поліції читайте в аналітичній статті, яку підготував експерт.

Версія для друку

коментарі