Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Доступність, діджиталізація, довіра: експерти розповіли про стан українського правосуддя на шляху до ЄС

Гру / 22
08
image

Набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС влітку 2022 року стало черговим вагомим кроком у процесі євроінтеграції нашої держави. І хоча зараз триває активна робота над виконанням рекомендацій Європейської комісії, зрозуміло, що для набуття статусу члена ЄС недостатньо обмежитися змінами в складі й компетенції Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, адже ці органи є лише однією складовою комплексної судової реформи, ефективність якої визначається нашими міжнародними партнерами як передумова подальшої євроінтеграції України.

У лютому 2021 року Європейський парламент у резолюції № 2019/2202(INI) оцінив стан проведення українських реформ у контексті виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС.

Відзначаючи необхідність активного впровадження та завершення судової реформи, зокрема в частині реформи Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Європарламент рекомендував звернутися до інструменту EU Justice Scoreboard для оцінки прогресу та корегування реформ у сфері правосуддя, які проводяться в Україні.

EU Justice Scoreboard — це моніторинговий інструмент, який використовується в ЄС для оцінки ефективності, якості та незалежності систем правосуддя країн-членів задля допомоги в покращенні ефективності національних систем правосуддя шляхом надання об’єктивних, надійних і порівняльних даних про низку показників.

У жовтні 2022 року Центр політико-правових реформ за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компонента проєкту EU4USociety презентував власні результати оцінювання української системи правосуддя за методикою EU Justice Scoreboard.

Проведене дослідження охоплює різні сфери функціонування українського правосуддя, а тому описати в одній статті всі отримані результати було б неможливо.

Тож експерти ЦППР Роман Смалюк і Тетяна Руда підготували статтю, у якій насамперед розповіли про три аспекти українського правосуддя, що за результатами оцінювання показали посередній результат (доступність правосуддя), достатньо високий результат (діджиталізація) та критично низький результат (довіра до правосуддя).

Ознайомитися зі статтею можна за посиланням.

Версія для друку

коментарі