Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Експерт розповів про основні проблеми та виклики ВПО

Лис / 22
16
image

У 2014 році залишили свої домівки й перемістилися у межах країни понад 1,7 млн осіб. Повномасштабне вторгнення рф стало причиною того, що близько 8 млн українців стали внутрішньо переміщеними особами. Тому наразі відносно спокійні регіони переживають велике навантаження на фінансову, соціальну структуру, вирішують багато нових організаційних питань.

Так, наприклад, розповідає координатор Мережі UPLAN в Одеському регіоні, голова Одеського інституту соціальних досліджень Андрій Крупник, на Одещині наразі перебуває близько 200 000 переселенців. Для більшості з ВПО актуально задоволення першочергових потреб: що їсти, де жити, як отримати правовий статус у новому місці, де взяти ліки, навчати дітей тощо.

Але частина людей, котрі втратили своє житло взагалі, думають про можливості залишитися на нових місцях свого перебування. Це, за словами експерта, додатковий виклик: ще слід розібратися, що сприяє інтеграції та адаптації ВПО, а що заважає, зокрема, може створювати певні конфліктні ситуації.

«Ми провели дослідження й побачили, що далеко не всі територіальні громади, де з’явилися переселенці, сприймають їх, як додатковий ресурс для розвитку громади. Аже це додаткове навантаження на бюджет, соціальні служби, і навіть конкуренція на дуже обмеженому ринку праці. Це саме те, що може спричиняти конфлікти», — розповів пан Андрій.

За словами експерта, для допомоги ВПО і громадам, які їх приймають, вкрай актуально питання координації діяльності державних, муніципальних і громадських організацій, а також волонтерів.

Детальніше про проблеми та способи адаптації ВПО слухайте у подкасті за участі пана Андрія за посиланням.

Версія для друку

коментарі