Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Як українці залучені до громадського життя країни

Жов / 20
12

Українці розчаровані в реформах, але добре обізнані про активізм і готові підтримувати свої громади. Такі результати Загальнонаціонального опитування щодо громадського залучення, яке в липні-серпні поточного року провела Програма сприяння громадській активності «Долучайся!».

Автори дослідження вивчили ставлення українців до громадського суспільства, а також участі у ньому, обізнаність та готовість надавати фінансову підтримку благодійним та громадським організаціям.

Ключові висновки такі:

  1. Попри невизначеність у втіленні реформ та дії влади, українці добре обізнані про громадський активізм та готові брати участь у житті своїх громад. Кожен третій українець (32,5%) стверджує, що відвідує збори у своїх громадах з певною періодичністю. Українці найбільш обізнані щодо можливості участі у мирних зібраннях з конкретних питань (70,8%), можливості повідомити місцевим органам влади про інфраструктурні проблеми особисто або телефоном (70,0 %) та створення і участь у роботі будинкових, вуличних чи квартальних комітетів (66,4%)
  2. Українці схильні підтримувати прозорі громадські організації, що відповідають їхнім цінностям. Кожен п’ятий українець (20,9%) перераховував кошти благодійним або громадським організаціям протягом останнього року. Серед причин, які спонукають українців підтримувати громадські організації, — чіткі цілі та мета діяльності організації (37,6%), прозоре управління фінансами (30,4%) та відгуки від людей, яким вони довіряють (30,1%). Кожен третій (31,8%) серед тих, хто долучився хоча б до однієї громадської ініціативи, зазначив, що це був позитивний досвід.
  3. Особиста безпека є пріоритетом для українських родин, які не очікують на швидкі наслідки реформ. Найважливішими питаннями для себе та своїх родин українці вважають бідність (46,9), доступ до медичного обслуговування (37,3%) та безробіття (33,4%). У той же час, українці не очікують швидких реформ у країні. Більшість громадян (16,8%) очікують на результати реформ протягом чотирьох-п’яти років. Кожен шостий (15,6%) — за два-три роки. Приблизно така ж частка населення (14,3%) вважає, що наслідки реформ можна очікувати лише через десять або більше років. Майже половина опитаних (46,7%) кажуть, що поки не відчули жодних наслідків реформ. Разом з цим, 15,8% українців відчули як негативні, так і позитивні наслідки, тоді як лише 1,8% українцям пощастило відчути позитивні результати реформ.
  4. Українці не вважають владу ефективним борцем з корупцією та заявляють про готовність діяти. Більшість опитаних (83,9%) вважають, що українська влада є малоефективною у боротьбі з корупцією. Протилежну думку висловили лише 5% респондентів. Попри низьке залучення до антикорупційної діяльності, кожен третій (34,8%) заявляє про готовність повідомити про відомі їм випадки корупції. Водночас 32,1% готові приєднатися до масових акцій протесту проти корупціонерів з вищих ешелонів влади.
  5. Громадянська освіта: українці найменш обізнані з питань оподаткування та місцевого самоврядування. Більшість респондентів правильно відповіли на питання, які стосувалися базових знань щодо основних прав людини та громадянина, однак їм не вистачало більш глибинних знань про місцеве самоврядування та систему оподаткування. Зокрема, для респондентів проблемним виявилися питання про назви місцевих виконавчих органів (64,3% відповіли неправильно, 8,2% не змогли відповісти), визначення українського народу відповідно до Конституції (62,2% відповіли неправильно, 7,1% не відповіли) та розмір податку на доходи фізичних осіб (22,9% та 44,97% відповідно).

Дізнайтеся більше про результати дослідження тут.

Версія для друку

коментарі