Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Як війна вплинула на перебіг реформ та їхню комунікацію?

Бер / 23
09
image

Чому наразі потрібно комунікувати реформи та які з них найактуальніші в умовах війни, розповіли Олександра Щукіна, голова ГО «СМАРТ МЕДІА», організації-партнерки Мережі UPLAN, та Віталій Світлик, експерт організації.

За словами пана Віталія, ті комунікації, які йдуть від Кабінету Міністрів, від Президента, не завжди ефективні, не завжди дають людям зрозуміти, що відбувається в країні й для чого. Тому треба тримати руку на пульсі й всі хороші зміни, які відбуваються в країні, впроваджувати, комунікувати, допомагати владі розвиватися в правильному напрямку.

На думку пані Олександри, саме реформа цифрової трансформації дуже розвинулася після початку повномасштабного вторгнення.

Так у додатку Дія було зареєстровано 8 млн користувачів, а зараз у 2,5 раза більше. Якщо раніше люди не хотіли переходити до цифрової форми комунікації з владою, то зараз вони просто вимушені це робити. Наприклад, ВПО дуже зручно отримувати допомогу в Дії. Тож, на думку експертки, ця реформа найбільше показала свою ефективність і спроможність якраз в умовах повномасштабної війни.

«Зараз ми також отримуємо інформацію, як в інших країнах розвиваються реформи. Тож повірте, що реформи в нашій країні — це не так ще й погано, як ми постійно критикуємо. У нас дуже великий потенціал, щоб за допомогою громади, натхнення після перемоги зробити наші реформи взагалі найкращими в Європі», — зазначила голова організації.

Чи допоможуть нам цифрові технології в очищенні держави від корупціонерів?

За словами пані Олександри, прозорість процесів — це, звісно, крок до антикорупції. Саме можливість отримати довідки без черг, у рівних умовах, онлайн додає прозорості, чим зменшує ймовірність корупції. А ще на часі моніторити дії влади: чим більше громадян буде слідкувати за бюджетом своєї громади, тим більше грошей залишиться в самій громаді й тим більше інвестицій буде отримано від закордонних партнерів.

Наскільки якісно й швидко відбуватиметься відбудова України після нашої перемоги?

«За результатами дослідження, близько 80 % людей, яких опитали, хочуть брати участь у відновленні України, але не знають, що робити. Тобто бойовий дух у нас є, є також армія людей, які готові працювати на відновлення. На це може піти як 5 років, так і 10. Але це може бути й швидше, якщо ми поєднаємо фінансування, моніторинг, технології, усі наші надбання й міжнародну допомогу», — зауважила Олександра Щукіна.

Віталій Світлик додав, що відбудувати країну можна в коротший термін, але це залежить від влади. Якщо влада буде чути свій народ — то це буде швидко. Багато людей готові закотити рукава й працювати над відбудовою, але вони хочуть розуміти, як це відбуватиметься й що буде в підсумку.

«Наприклад, питання: чи треба нам відбудовувати населені пункти в тому стані, які вони були? Коли ми починаємо відбудову, маємо одразу передбачити наявність школи, садочка, роботи для людей, і повністю інфраструктури, яка буде забезпечувати їхнє комфортне проживання. А для цього треба робити «круглі столи», треба сідати, проводити комунікацію з тими людьми, які хочуть долучитися до цього. І тільки влада, народ та іноземні донори у співпраці зможуть усе швидко відбудувати», — наголосив експерт.

Більше коментарів дивіться в записі ефіру на Галичина TV.

Версія для друку

коментарі