Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах

Об’єднуємо зусилля заради досягнення стандартів демократії, верховенства права та належного урядування в Україні.

Ми у соціальних мережах
Поширити:
Коментарі:

Львівські експерти склали рейтинг «прозорості» громад області, які активно використовують систему електронних торгів

Бер / 20
23

Із кожним роком до системи електронних торгів в Україні долучаються десятки міст. За даними ДП «Прозоро.Продажі», торік їх кількість становила понад 300. Окрім малої приватизації та реалізації майна громади через електронні аукціони, з початку 2020 року в Україні стала обов’язковою ще й «прозора» оренда.

1 лютого набув чинності Новий Закон «Про оренду державного та комунального майна», який передбачає спрощення та осучаснення здійснення процедури оренди державного і комунального майна органами місцевого самоврядування.

Як міста втілюють реформу «Prozorro.Продажі» в реальність?

Команда Аналітично-адвокаційного центру «Львівський регуляторний хаб» підготувала рейтинг «прозорості» 27 громад, які активно використовують систему електронних торгів, для представлення успіхів діяльності органів місцевого самоврядування у Львівській області.

Очолює рейтинг «прозорості» на Львівщині місто Червоноград, в якому успішно провели 31 аукціон з «прозорої» оренди. Розіграні на електронних торгах лоти принесли до місцевого бюджету 18 890,93 гривень.

«Переваги використання системи електронних торгів, порівняно з традиційними застарілими методами, є беззаперечними, а наведені показники громад Львівщини кажуть самі за себе. Результати Червонограда, що очолює рейтинг,  є прикладом того, що використання інноваційних підходів у якісному управлінні майном громади  — це прерогатива не лише обласних центрів чи великих міст.

Здійснення малої приватизації та «прозорої» оренди  через систему відкритих електронних торгів в містах є показником ефективної боротьби з корупцією, оскільки створює рівні умови для підприємців. Система «Prozorro.Продажі» допомагає залучити  додаткові інвестиції в місцеві бюджети, забезпечуючи стрімкий економічний розвиток громад, а також сприяє підзвітності та прозорій діяльності влади на місцях», — зазначив Тарас Хавунка, керівник «Львівського регуляторного хабу».

Детальніше про критерії оцінювання, а також про результати — читайте у матеріалі «Рейтинг «прозорості» Львівської області. як працює реформа «Prozorro.продажі» в регіонах».

Зображення: https://prolviv.com/

Версія для друку

коментарі